More

  Test Logitech G604 – bezprzewodowa myszka dla graczy

  Decydując się na zakup myszki do grania, zwracamy uwagę nie tylko na wygodę, ale też na czas reakcji. Szczególnie w przypadku wyboru gier typu FPS, gdzie nawet milisekundy mają olbrzymie znaczenie. Dlatego też gracze najczęściej sięgają po myszki przewodowe. Logitech chce pokazać jednak, że gracze również mogą cieszyć się brakiem zbędnych kabli na biurku. Jak więc w grach sprawdzi się bezprzewodowa myszka Logitech G604?

  Logitech chce udowodnić, że ich tryb Litespeed pozwoli na swobodne granie bez kabli. Ich produkt ma pozwolić na około 240 godzin rozgrywki na pełnej baterii. Przy normalnym użytkowaniu czas ten wydłuża się jednak do nawet ponad 5 miesięcy pracy.

  Logitech G604 – wygląd i funkcjonalność

  Logitech G604 to całkiem spora myszka. Co prawda nie należy do największych gryzoni, z jakimi możemy się spotkać, ale z pewnością można uznać ją za bardzo wygodną. Mysz waży 135 granów, co sprawia, że jej waga jest dość zauważalna. Mimo dłuższych testów i tak wydawała mi się dość ciężka. Z tyłu myszki znajdziemy schowek na baterię oraz dongle, który jest bardzo mały. Przyda nam się jednak podczas korzystania z funkcji LiteSpeed, ale o tym później.

  Kółko w myszce ma dwa tryby pracy. Normalny, w którym ma wyczuwalny skok oraz wolny, gdzie podczas kręcenia nie poczujemy oporu. Jeden z nich pozwala na precyzyjną pracę, a drugi na szybkie przewijanie strony. Przy pomocy przyciśnięcia kółka w lewo lub w prawy, również będzie można przewijać stronę.

  Myszkę wykorzystuje czujnik HERO 16K, który ma oferować czułość w zakresie od 100 do 16 000 dpi. Jeśli chodzi o Polling to w trybie LiteSpeed wynosi on 1000 Hz, a przy połączeniu Bluetooth od 88 do 133 Hz. Warto pamiętać o tym, że Litespeed wymaga zainstalowania aplikacji G Hub oraz posiadania wersji systemu macOS, chrome OS, Android 3.2 lub Windows 7 i nowsze.

  Logitech G604 – jak korzystać z technologii Lightspeed?

  Przede wszystkim niezbędne będzie posiadanie aplikacji Logitech G Hub. Następnie do komputera należy podłączyć przedłużacz, do którego wkładamy dongle, który przy pomocy płaskiego przedłużacza następnie umieszczamy możliwie najbliżej myszki. Idealnym rozwiązaniem byłoby nieprzekraczanie odległości około 20 centymetrów.

  We wspomnianej aplikacji będziemy mogli też poustawiać wszystkie przyciski w myszce. Dzięki niej przypiszemy na przykład funkcjonalność przycisków w zależności od gry lub aplikacji, z której chcemy korzystać. Skonfigurować będziemy mogli aż 11 przycisków.

  Czy warto kupić Logitech G604?

  Logitech G604 to bardzo fajna mysz, która zapewnia fajną funkcjonalność i dużo programowalnych przycisków. Jest jednak dość spora i może wydawać się ciężka, więc warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Nie zmienia to jednak faktu, że samo profilowanie jest bardzo przyjemne. Jeśli zależy Wam na tym, aby podczas gier zrezygnować z klasycznej myszki z przewodem, to wybór Logitech G604 będzie dobrym pomysłem.

  Myszkę kupicie w cenie około 439 zł.

  Nowe