More

  Test Logitech Pop Keys I Logitech Pop Mouse – zestaw, który cieszy oko

  Ostatnio do biura trafiła bardzo ciekawa nowość. Jest to chyba najciekawszy zestaw ze swojej kategorii, jaki ostatnio zadebiutował na rynku. Mowa tu o kolorowej, mechanicznej i niesamowicie cieszącej oko klawiaturze Logitech Pop Keys, która w zestawie z myszką Logitech Pop Mouse sprawia, że miejsce pracy wygląda niezwykle interesująco. Tylko czy taki zestaw sprawdzi się podczas codziennych zadań?

  Nowe produkty z linii Logitech Pop dostępne są w trzech wyjątkowych wariantach kolorystycznych. Jest to testowana przeze mnie czerwono-różowa wersja Heartbreaker, pastelowy Deydream i żółto-czarny Blast, który zdecydowanie najbardziej z całego zestawu skradł moje serducho.

  Klawiatura Logitech Pop Keys – co warto o niej wiedzieć?

  Logitech Pop Keys jest wykonany z dość grubego, dobrej jakości plastiku. Choć sama klawiatura jest nieduża, bo ma wymiary 32,1 x 13,8 cm, to waży aż 780 gramów. Mogłoby wydawać się, że to całkiem sporo, ale w połączeniu z dobrej jakości gumowymi nóżkami sprawia, że klawiatura bardzo pewnie trzyma się w ustawionej pozycji. Nie musimy obawiać się o przesuwanie po blacie nawet przy dość intensywnej pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że klawiatura jest dość wysoka (ma 35 mm), więc aby zadbać o odpowiednią ergonomię pracy, warto zastanowić się nad zakupem podkładki pod nadgarstki.

  Po prawej stronie producent umieścił niewielki włącznik, który pozwala na uruchomienie urządzenia. Sama klawiatura jest natomiast zasilana przy pomocy klasycznych baterii AAA, które zgodnie z danymi producenta mają wystarczyć nawet na rok działania. To, co może rzucać się w oczy, to kwestia dość dużych przestrzeni pomiędzy klawiszami, co może mieć swoje wady i zalety. Na pewno znacznie łatwiej będzie ją dzięki temu czyścić, ale przyzwyczajenie się do płynnego pisania, bez trafiania w przerwy, może chwilkę zająć. Jednak dość szybko zaczęłam na niej pisać bez spoglądania na rozkład klawiszy.

  Klawiatura jest wyposażona w mechaniczne przełączniki Logitech GX Brown, które zostały stworzone przede wszystkim z myślą o grach FPS – ich zadaniem miało być nierozpraszanie gracza. Dlaczego? Ponieważ, jak na mechaniczne przełączniki są stosunkowo ciche, a dodatkowo wciskają się z takim samym oporem przez cały zakres ruchu, jednocześnie wyraźnie sprężynując. Oznacza to, że model ten bardzo dobrze sprawdzi się podczas grania, choć praca i pisanie na niej też może być dość przyjemna. Do ideału moim zdaniem brakuje już tylko podświetlenia, które mogłoby się przydać wieczorami.

  Logitech Pop Keys – klawiatura idealna dla miłośników Social Mediów

  Jak pewnie zauważyliście, klawiatura wyróżnia się dodatkowymi przyciskami, na których znajdują się różne emotikonki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przy pomocy jednego przycisku możemy od razu umieścić wybraną emotikonę. Co ciekawe, w aplikacji możemy też zmienić ich przypisanie, co pozwoli nam na przesyłanie dowolnie wybranej emotikony, gifa, czy symbolu. Tak szybki dostęp do wybranych emotek, może bardzo przydać się podczas pracy nad profilami na social mediach, albo podczas rozmów na czatach.

  Aplikacja Logitech Options pozwoli nam na przypisanie konkretnej emotikony, które mogą, ale nie muszą być zgodne z obrazkiem na przycisku. Po podmianę trzeba będzie po prostu przyzwyczaić się do tego, jakie reakcje, do których klawiszy przypisaliśmy. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie potrafi zaoszczędzić sporo czasu, jeśli w ciągu dnia dużo pracujemy z emotami.

  Dodatkowo klawiatura pozwoli nam na połączenie się z trzema urządzeniami (za pomocą Bluetooth i przez odbiornik USB). Przełączanie pomiędzy nimi może się odbywać niezwykle szybko, ponieważ są one przypisane pod klawiszami F1-F3. Fajnym rozwiązaniem jest też opcja przypisania do skrótów klawiszowych różnych aplikacji. Mogą to być typowe narzędzia biurowe, przeglądarki internetowe, czy inne często uruchamiane przez nas programy.

  Warto zwrócić też uwagę na to, że klawiatura ma też skrót do uruchamiania funkcji dyktowania oraz bardzo wygodną opcję szybkiego wykonania zrzutu ekranu. Wystarczy wcisnąć przycisk, a za pomocą myszki zaznaczyć obszar, który chcemy zescreenować.

  Logitech Pop Mouse – idealne uzupełnienie klawiatury

  Pop Mouse to myszka, która idealnie dopasowuje się do zestawu z Logitech Pop Keys. Co ciekawe podobnie, jak klawiatura pozwala na parowanie nawet z trzema urządzeniami, pomiędzy którymi będziemy mogli szybko się przełączać przy pomocy przycisku umieszczonego na spodzie myszki. Jest zasilana przy pomocy baterii AA, która ma pozwolić na około 2 lata pracy.

  Myszka jest nieduża i lekka, dzięki czemu całkiem przyjemnie się nią pracuje. W zależności od preferencji będziemy mogli złapać ją tak, aby pracować tylko palcami, lub tak, by opierać całą dłoń na jej obudowie. Jak sprawdza się podczas pracy? Sensor jest bardzo precyzyjny, dzięki czemu pozwala na dobrą zabawę z obróbką zdjęć, ale też bardzo dobrze sprawdzi się podczas grania. Samo kółeczko podczas korzystania automatycznie będzie przełączać się z trybu wysokiej precyzji, na tryb szybkiego przewijania strony.

  To, co zaskoczyło mnie najbardziej, to fakt, że myszka jest bardzo cicha. Podczas korzystania z niej usłyszymy jedynie lekkie i ciepłe klikanie. Jest ono jednak na tyle ciche, że nawet w nocy nie będzie przeszkadzać. To dzięki zastosowaniu technologii SilentTouch, która sprawia, że odgłosy pracy myszki są około 90% cichsze w porównaniu do klasycznych myszek.

  Górny przycisk na myszce pozwala nam na rozwinięcie menu emoji, z których podczas rozmowy będziemy mogli przy pomocy jednego kliknięcia używać ulubionych emotek. Jeśli jednak nie chcemy z nich korzystać, możemy do niego przypisać na przykład opcję wyciszania mikrofonu lub wykonania zrzutu ekranu. To też nie jest wam potrzebne? Przycisk pozwoli Wam na uruchomienie oprogramowania Flow, by płynnie przenosić teksty, obrazy i pliki pomiędzy urządzeniami.

  Czy warto kupić Logitech Pop Keys i Logitech Pop?

  Zestaw Logitech Pop to bardzo fajna i funkcjonalna klawiatura i mysz, które nie tylko pięknie się prezentują, ale też świetnie sprawdzają się podczas pracy, gry i codziennego korzystania z komputera. Czy zestaw ten ma jakieś wady? Na pewno warto dodatkowo stosować do niego podkładkę pod nadgarstki, ponieważ klawiatura jest dość wysoka. Za to oba urządzenia są zaprojektowane tak, by pozwalać na wygodną i szybką pracę. Na uwagę z pewnością zasługują też wszystkie dodatkowe możliwości typu parowanie z trzema urządzeniami na raz, szybkie przenoszenie plików, ekspresowe wykonywanie zrzutów ekranów, czy bezpośrednie wpisywanie emotek. Zdecydowanie są warte swojej ceny.

  Logitech Pop Keys możecie kupić w cenie 439 zł, a Logitech Pop Mouse za 169 zł.

  Nowe