More

  Test wideorejestratora Overmax Camroad 7.0

  Powodów, dla których warto posiadać wideorejestrator, jest wiele. Kupując go, mamy nadzieję, że tak naprawdę nigdy nam się nie przyda. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli przytrafi nam się jakaś niemiła sytuacja na drodze, będzie on stanowić ważny dowód, który pomoże w udowodnieniu przebiegu wydarzeń. Jak wybrać ten idealny model? Aby ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy test kolejnej kamerki samochodowej – Overmax Camroad 7.0.

  Wideorejestrator Camroad 7.0 dostępny jest w 3 wersjach: Podstawowej, z kartą pamięci w zestawie oraz w wersji z GPS, która umożliwia określenie współrzędnych geograficznych. Dlaczego wybraliśmy go na testy? Urządzenie posiada zaawansowany sensor Sony IMX307 wraz z 6-warstwowym obiektywem, który ma zapewnić jeszcze lepszą jakość obrazu. Rejestruje obraz w jakości Full HD w 30 klatkach. Urządzenie posiada też system WDR, czyli tryb nocny, który ma gwarantować wysoką czytelność nagrania również w słanych warunkach oświetleniowych. Jesteście ciekawi, jak kamerka sprawdziła się w praktyce?

  Overmax Camroad 7.0 – zawartość opakowania i wygląd

  Wideorejestrator otrzymujemy zapakowany w kartonowe pudełeczko, w którym poza kamerką znajdują się: uchwyt z dwustronną taśmą klejącą do szyby, kabel zasilający, ładowarkę z dwoma wejściami USB, zapasową taśmę dwustronną oraz instrukcję.

  Camroad 7.0 wykonany został z dobrej jakości tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Wideorejestrator jest nieduży, dzięki czemu nie będzie odwracać naszej uwagi od toru jazdy. Bez problemu będziemy mogli go też schować za lusterkiem wstecznym. Przed montażem warto jednak dokładnie wybrać miejsce, gdyż uchwyt montowany jest na taśmę dwustronną, która ma zapewnić trwałe przymocowanie go do szyby. Kamerkę jednak będzie można bardzo łatwo odczepić i zabrać ją ze sobą, to dzięki zastosowaniu magnetycznego uchwytu.

  Na prawym boku urządzenie znajduje się gumowa zaślepka, pod którą ukryte jest wejście na wartę microSD oraz wejście, które pozwala na podłączenie kamerki do komputera i zgranie filmów. Na dole kamerki znajdziemy standardowy gwint, który pozwoli na przykręcenie kamerki na przykład do statywu. Na górze znajduje się jedynie miejsce do wpinania kamerki w magnetyczny uchwyt.

  Z przodu Camroad 7.0 producent umieścił obiektyw, a z tyłu kwadratowy wyświetlacz oraz przyciski, które odpowiadają za sterowanie kamerką.

  Overmax Camroad 7.0 – Użytkowanie

  Przed pierwszym podłączeniem wideorejestrtora warto zapoznać się z jego instrukcją obsługi. Dowiemy się z niej, w jaki sposób powinniśmy wykorzystać do obsługi urządzenia 2 przyciski, które znajdują się obok wyświetlacza. W tym miejscu muszę przyznać duży plus dla producenta, który we wtyczce ładowania zastosował 2 wtyki USB.

  Dzięki temu poza podłączeniem wideorejestratora będziemy mogli też ładować inne urządzenie. Po podłączeniu urządzenia do zasilania warto rozpocząć od ustawienia aktualnej daty. Z ważniejszych ustawień warto wybrać też czułość G-Sensora oraz włączyć detekcję ruchu.

  Ustawienia pozwalają też na zmianę takich opcji jak: automatyczne wyłączanie (po 15 s/1 min/2 min), wygaszanie ekranu (po 30 s/2 min/5 min), czy długość nagrywania w pętli (3/5/10 min). Kamera posiada wbudowaną baterię o pojemności 420 mAh.

  Urządzenie posiada szeroki kąt widzenia – 150 stopni, czytnik kart pamięci microSD do 64 GB oraz możliwość sterowania za pomocą gestów. Wspomniana funkcja pozwala na zrobienie zdjęcia lub zabezpieczenia pliku wideo za pomocą ruchu ręki. Z dodatkowych zabezpieczeń Camroad 7.0 umożliwia też wyłączanie nagrania z opóźnieniem, co pozwala nagrać nawet do kilku minut po zakończeniu jazdy.

  Wideorejestrator posiada czujnik G-Sensor, który monitorując ruch samochodu, automatycznie zabezpieczy nagranie przed usunięciem lub nadpisaniem. W zależności od ustawień czułości może on reagować tylko na większe przeciążenia, które mają miejsce w przypadku kolizji lub uderzenia. Najwyższa czułość natomiast zapisuje nawet mocniejsze hamowanie lub przyśpieszanie.

  Overmax Camroad 7.0 – jakość nagrań

  Jakość zapisywanych nagrań to z pewnością najważniejsza funkcja wideorejestratora. W przypadku Camroad 7.0 jest to standardowa na rynku wartość: Full HD i 30 klatek. Jak wygląda to w praktyce? W dzień spokojnie jesteśmy w stanie odczytać numery rejestracyjne wszystkich mijanych pojazdów. Jeśli w trakcie odtwarzania wideo pojawi się problem, warto zatrzymać film lub wyciąć klatkę z filmu, dzięki czemu otrzymamy bardziej wyostrzony obraz. W przypadku nagrań nocnych spory problem stanowią światła, które odbijają się od tablic innych pojazdów, przez co nie zawsze będziemy w stanie odczytać numery. Problem ten występuje jednak nawet w znacznie droższych urządzeniach niż Camroad 7.0. Poniżej przykładowe nagranie w dzień i w noc.

  Czy warto kupić Overmax Camroad 7.0?

  Camroad 7.0 to bardzo fajny rejestrator, który dobrze wygląda, łatwo się montuje i dobrze trzyma się szyby. Ładowarka zapewnia też dodatkowe gniazdko ładowania, nie blokując zapalniczki i umożliwiając jednoczesne ładowanie innego urządzenia. Urządzenie jest nieduże, dzięki czemu można je schować za lusterkiem. Filmy nagrywane w dzień pozwalają na odczytanie praktycznie wszystkich numerów rejestracyjnych, a te w nocy będą dobrym dowodem na przedstawienie przebiegu wydarzeń.

  Overmax Camroad 7.0 dostępny jest w cenie około 299 zł.

  Nowe