More

  To już pewne. Gra wideo wpisana na listę lektur szkolnych!

  Gry wideo posiadają negatywny stereotyp, głównie wśród osób dorosłych. Połączenie nauki z graniem w gry dla nich wydaje się być zupełną abstrakcją.

  Wiele osób twierdzi, że dzięki grom nauczyli się języka angielskiego. Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Jest jednak rzecz, która jest pewna – do kanonu nieobowiązkowych lektur szkolnych dla szkół średnich dodana została gra komputerowa.

  Ale jak to? O co chodzi?

  Nie ma tutaj żadnej nieprawdy, Polska jest pierwszym krajem, który do listy lektur szkolnych dodał grę wideo. Jest ona nieobowiązkowa i przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich. Tytuł, o którym mowa to This War of Mine, stworzona przez 11 Bit Studios. O decyzji poinformował na swoim twitterze zarówno wytwórca gier, jak i Kancelaria Premiera na czele z Mateuszem Morawieckim.

  Rząd planuje całość wprowadzić w życie już w roku szkolnym 2020/21 oraz z czasem dodawać do listy kolejne tytuły.

  „Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury – nie tylko polskiej, ale i całego świata.”

  Te słowa wypowiedział Premier Morawiecki w trakcie wizyty w 11 Bit Studios.

  Co to za gra?

  This War of Mine to gra opowiadająca o przetrwaniu w czasie wojny. Jej fabuła inspirowana jest oblężeniem Sarajewa. Gracz wciela się tam w rolę cywila, a nie żołnierza tak jak we wszystkich innych produkcjach. Celem gry jest ogólnie pojęte przetrwanie. Trzeba zapewnić sobie żywność, schronienie i lekarstwa, które w trakcie wojny znaleźć jest niezwykle ciężko.

  Źródło: 11 bit studios

  Nowe