Toyota obiecuje, że samochody elektryczne pokonają ponad 1000 km na ładowaniu

0
235

Japońska firma motoryzacyjna Toyota ogłosiła swoje ambitne plany dotyczące przyszłych samochodów elektrycznych (EV). W przeciągu ostatnich lat zasięg EV systematycznie wzrastał, a teraz Toyota dołącza do grona producentów dążących do jeszcze dłuższego zasięgu na jednym ładowaniu.

Obecnie najlepsze modele, takie jak te oferowane przez Mercedes, BMW i Tesla, mogą przejechać ponad 560 km na jednym ładowaniu. Jednak Toyota planuje przełamać tę granicę, obiecując, że przyszłe modele jej samochodów będą miały zasięg wynoszący aż 1000 km.

Jak Toyota chce pracować nad lepszym zasięgiem?

W swoim ogłoszeniu Toyota podzieliła się informacją, że osiągnie ten cel dzięki „integracji baterii nowej generacji i technologii dźwiękowej”. Firma zamierza wprowadzić pełną linię samochodów elektrycznych do roku 2026. Obecnie Toyota oferuje już całkowicie elektryczny SUV bZ4X, który może pokonać około 435 km na jednym ładowaniu. Samochód ten dostępny jest od kwoty 220 000 zł. Ponadto Toyota planuje wprowadzenie „następnej generacji” samochodów elektrycznych dla swojej marki luksusowej, Lexusa, w tym samym czasie.

Aby osiągnąć te cele, firma skoncentrowała się na inwestycjach w przyszłość. Od 2016 roku przeniosła połowę swojego personelu badawczo-rozwojowego i kosztów na zaawansowane prace rozwojowe. W maju tego roku Toyota uruchomiła BEV Factory, specjalną przestrzeń dedykowaną innowacjom w dziedzinie technologii baterii EV. Firma zastosowała innowacyjną technikę odlewania aluminium pod wysokim ciśnieniem, znaną jako giga casting, pierwotnie stosowaną przez Teslę. Toyota twierdzi, że ta technologia pozwoli obniżyć koszty produkcji. Nadwozie samochodów będzie składać się tylko z trzech części.

Toyota zdecydowanie bardzo angażuje się w rozwijanie nowoczesnych technologii samochodowych, zarówno w dziedzinie pojazdów elektrycznych, jak i samochodów na wodór. Ich obietnica osiągnięcia zasięgu ponad 1000 km na jednym ładowaniu stanowi kolejny krok naprzód w ekologicznej motoryzacji. Przyszłość samochodów wydaje się obiecująca, a Toyota pozostaje na czele innowacji w tej dziedzinie.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj