More

  Uniwersalny czy stalowy – jaki uchwyt do telefonu wybrać?

  Na dzień dzisiejszy uchwyty na telefon cieszą się mniej więcej taką samą popularnością, jak jeszcze kilka lat temu nawigacje i kamerki. Jest to związane przede wszystkim z tym, że współczesne urządzenia są wielofunkcyjne, w konsekwencji mogą służyć nam nie tylko do dzwonienia, ale również wskazywania trasy i nagrywania ekranu. 

  Kiedy uchwyt na telefon może okazać się przydatny? Czy uniwersalny uchwyt to dobre rozwiązanie? Czy stalowy uchwyt jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa? Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt do telefonu? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

  Uchwyt na telefon – kiedy się przydaje?

  Uchwyty na telefon cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę, w jakich sytuacjach się przydają. Dość często używane są do rowerów i motocykli. Jest to nie tylko komfortowe, ale również praktyczne, ze względu na możliwość uruchomienia wielu zaawansowanych aplikacji. Przykładem jest chociażby oprogramowanie mierzące dystans i nawigujące. W przypadku jednośladów wyróżniamy uchwyty do kierownicy na klamry, montowane pod kapsel steru i montowane na kask.

  Alternatywnym rozwiązaniem jest uchwyt na telefon do samochodu. Umieszczając go w odpowiednim miejscu możemy liczyć nie tylko na wskazywanie drogi, ale również na możliwość szybkiego włączenia nagrywania, zmiany muzyki lub zadzwonienia, w zależności od potrzeb. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele z przyssawką, które mocuje się na przedniej szybie, z reguły po prawej stronie kierownicy. Część użytkowników wybiera modele mocowane na kratce nawiewu. Ciekawe są też uchwyty przyczepiane bezpośrednio do deski rozdzielczej, a nawet do slotu CD.

  Uniwersalny uchwyt na telefon – czy to dobre rozwiązanie?

  Dość powszechnie nabywanymi przez klientów uchwytami są te uniwersalne. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość stosunkowo szybkiego i stabilnego mocowania urządzenia za pośrednictwem magnetycznego uchwytu. Jest to model przystosowany dla kierowców, którzy chcieliby mieć swoje urządzenie mobilne bezpośrednio pod ręką. Uchwyt można zamocować na kratce wentylacyjnej, czego konsekwencją jest łatwiejsze odbieranie połączeń bądź sprawdzanie wiadomości podczas poruszania się. Dzięki magnetycznemu mocowaniu przyłożenie telefonu do powierzchni sprawi, że po chwili całość zostanie ze sobą dokładnie połączona. Magnes wyróżnia się ponadprzeciętną mocą, dlatego też nie ma możliwości, że sprzęt zsunie się podczas jazdy, co jest sposobem na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa. Jeśli chcielibyśmy korzystać z właściwości sprzętu, wówczas kluczowe jest przyklejenie na tylnej części telefonu magnetycznej płytki. Uniwersalny uchwyt w żaden sposób nie ogranicza naszego pola widzenia. 

  Stalowy uchwyt – pełne bezpieczeństwo

  Ostatnimi czasy dość często wybierane są również stalowe uchwyty. W sposób szczególny warto wspomnieć o modelach stołowych- posiadają one solidny uchwyt, który może zostać zamocowany bezpośrednio do stołu. Wystarczy, że wykorzystamy śrubę montażową, aby móc cieszyć się z tego ogromnego udogodnienia. Cechą charakterystyczną produktu jest elastyczny wysięgnik, dzięki któremu jesteśmy w stanie dostosować ustawienie telefonu do naszych indywidualnych potrzeb. Co godne podkreślenia, smartfon można umieścić w uchwycie i ustawiać w sposób dobrowolny- poziomo i pionowo, obracając przy tym o 360 stopni.

  Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt do telefonu?

  Wiele osób może mieć wątpliwości co do tego, na jaki uchwyt warto się zdecydować. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób zostanie wykorzystany, a także jaki jest rodzaj urządzenia, który będzie na nim zawieszony. Kluczowe znaczenie mają wymiary uchwytu. Nie zapominajmy również o zwróceniu uwagi na to, w jaki sposób będzie ustawiony wyświetlacz posiadanego przez nas nośnika. Zmiana jego położenia nie powinna sprawiać większych problemów. 

  Oczywiście uchwyt na telefon do samochodu musi być każdorazowo dostosowany wymiarami do wielkości sprzętu. O ile istnieje taka możliwość, to nie kupujmy najtańszych egzemplarzy. Co prawda zaoszczędzimy część pieniędzy, jednak stracimy coś bardziej cennego- nerwy. Jeśli wybrane przez nas akcesoria będą co chwilę odczepiały się od szyby lub kratki wentylacyjnej, wówczas poziom irytacji będzie bardzo wysoki. Dodatkowo może to spowodować potencjalne niebezpieczeństwo na drodze.

  Artykuł powstał we współpracy z marką Hama.

  Nowe