Withings ScanWatch – Smartwatch z EKG i pulsoksymetrem

Na odbywających się w Las Vegas targach CES 2020, zaprezentowany został nowy smartwatch Withings ScanWatch. Jest to inteligentny zegarek, który poza eleganckim wyglądem oferuje też kilka przydatnych dla zdrowia funkcji, które mogą nawet uratować życie.

Wiele urządzeń dostępnych na rynku posiada wiele prozdrowotnych funkcji. Smartwatche nie tylko motywują nas do podejmowania aktywności fizycznych, ale i pozwalają na monitorowanie naszej kondycji. Tak przynajmniej jest w przypadku sportowych zegarków ze wbudowanym pulsometrem. O krok dalej poszedł Apple Watch, który zapewnił swoim użytkownikom możliwość pomiaru EKG. Withings postanowił jednak zrobić coś więcej. Zaprezentowany ScanWatch to nie tylko zegarek, który wyposażony został w moduł do elektrokardiografii, ale posiada też detekcję bezdechu.

Withings ScanWatch

Oczywiście nie możemy oczekiwać, że tego typu urządzenia zastąpią w pełni badanie EKG. W trakcie wykonywania badania lekarz wykorzystuje co najmniej dziewięć elektrod, które mają za zadanie śledzić pracę naszego serca. Poręczny zegarek nie będzie w stanie tego zastąpić. Producent gwarantuje jednak, że w swoim najnowszym produkcje zastosował elektrokardiogram klasy medycznej, który potrafi wykrywać arytmię. W zegarku znajdziemy też pulsoksymetr, który bada saturację, czyli poziom wysycenia tlenem hemoglobiny we krwi tętniczej. Zdaniem producenta moduł ten jest na tyle dokładny, aby pomóc wykryć bezdech senny. Zgodnie z danymi na stronie produkt podobno został przetestowany klinicznie.

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, to nie znajdziemy tu niczego wyjątkowego. Koperta zegarka wykonana została ze stali nierdzewnej, wykończona szafirowym szkiełkiem, dostępna będzie w dwóch rozmiarach: 38 mm oraz 42 mm. Zapewnia wodoszczelność. Na analogowej tarczy zegarka znajduje się okrągły wyświetlacz PMOLED, który wyświetla powiadomienia i informacje dotyczące parametrów zdrowotnych. Zegarek nie posiada moduły GPS, dlatego nie sprawdzi się w trakcie aktywności fizycznych takich jak bieganie, czy jazda na rowerze. Zgodnie z danymi producenta zegarek na jednym ładowaniu trwającym około 2 godzin, ma pracować nawet przez 30 dni.

Zegarek na rynku pojawi się w drugim kwartale. Model z 38 mm tarczą będzie kosztować około 1100 zł, a 42 mm około 1300 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Jak przygotować się do śmierci ? Pomoże w tym specjalna aplikacja

Śmierć dla każdego z nas jest czymś nieznanym i...

UOKiK nałożyło karę na vinted. Firma ma zapłacić ponad 5 mln złotych

UOKiK wydało decyzję w sprawie litewskiej spółki Vinted. Nałożyło...

Avatar 2 w oficjalnym zwiastunie. To robi naprawdę wrażenie

20th Century Studios w końcu zaprezentowało oficjalny zwiastun filmu...

Inteligentne śruby wpłyną na bezpieczeństwo kontrukcji

Każda konstrukcja ma mnóstwo połączeń śrubowych. Te natomiast narażone...

Snapchat dodaje nowe funkcje do zakupów w rozszerzonej rzeczywistości

Snapchat jest wciąż bardzo popularny. Dlatego też twórcy co...

Maska neutralizująca gazy z beknięć… dla krów

Brytyjski następca tronu — książę Karol ogłosił konkurs Terra...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x