Withings ScanWatch – Smartwatch z EKG i pulsoksymetrem

Na odbywających się w Las Vegas targach CES 2020, zaprezentowany został nowy smartwatch Withings ScanWatch. Jest to inteligentny zegarek, który poza eleganckim wyglądem oferuje też kilka przydatnych dla zdrowia funkcji, które mogą nawet uratować życie.

Wiele urządzeń dostępnych na rynku posiada wiele prozdrowotnych funkcji. Smartwatche nie tylko motywują nas do podejmowania aktywności fizycznych, ale i pozwalają na monitorowanie naszej kondycji. Tak przynajmniej jest w przypadku sportowych zegarków ze wbudowanym pulsometrem. O krok dalej poszedł Apple Watch, który zapewnił swoim użytkownikom możliwość pomiaru EKG. Withings postanowił jednak zrobić coś więcej. Zaprezentowany ScanWatch to nie tylko zegarek, który wyposażony został w moduł do elektrokardiografii, ale posiada też detekcję bezdechu.

Withings ScanWatch

Oczywiście nie możemy oczekiwać, że tego typu urządzenia zastąpią w pełni badanie EKG. W trakcie wykonywania badania lekarz wykorzystuje co najmniej dziewięć elektrod, które mają za zadanie śledzić pracę naszego serca. Poręczny zegarek nie będzie w stanie tego zastąpić. Producent gwarantuje jednak, że w swoim najnowszym produkcje zastosował elektrokardiogram klasy medycznej, który potrafi wykrywać arytmię. W zegarku znajdziemy też pulsoksymetr, który bada saturację, czyli poziom wysycenia tlenem hemoglobiny we krwi tętniczej. Zdaniem producenta moduł ten jest na tyle dokładny, aby pomóc wykryć bezdech senny. Zgodnie z danymi na stronie produkt podobno został przetestowany klinicznie.

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, to nie znajdziemy tu niczego wyjątkowego. Koperta zegarka wykonana została ze stali nierdzewnej, wykończona szafirowym szkiełkiem, dostępna będzie w dwóch rozmiarach: 38 mm oraz 42 mm. Zapewnia wodoszczelność. Na analogowej tarczy zegarka znajduje się okrągły wyświetlacz PMOLED, który wyświetla powiadomienia i informacje dotyczące parametrów zdrowotnych. Zegarek nie posiada moduły GPS, dlatego nie sprawdzi się w trakcie aktywności fizycznych takich jak bieganie, czy jazda na rowerze. Zgodnie z danymi producenta zegarek na jednym ładowaniu trwającym około 2 godzin, ma pracować nawet przez 30 dni.

Zegarek na rynku pojawi się w drugim kwartale. Model z 38 mm tarczą będzie kosztować około 1100 zł, a 42 mm około 1300 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x