More

  Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 nie będzie możliwa w kilku przypadkach

  Apple jak każda firma rządzi się swoimi zasadami. Bardzo często dostrzegamy je podczas obsługi urządzeń amerykańskiej firmy. Zdarza się, że niektóre zasady są dla nas kompletnie niezrozumiałe. Większość zawiłych i dziwnych procesów marki Apple znajdziemy w obsłudze serwisowej telefonów iPhone przy wymianie wyświetlacza. 

  Mówiąc o smartfonach Apple nie sposób nie wspomnieć o nadchodzącej premierze modelu iPhone 13. Jest to kolejne urządzenie, które ujrzymy już w połowie września poznając specyfikę produktu. Co ciekawe wiele informacji (plotek medialnych) potwierdza, że urządzenie iPhone 13 będzie wyglądać w zasadzie tak samo, jak iPhone 12. Różnice pomiędzy smartfonami będą w nie wielkie, ledwo zauważalne dla laików. Jedyne co z pewnością się nie zmieni to proces obsługi serwisowej, gdzie podejście Apple bywa bardzo surowe. Świadczą o tym przeróżne warunki umożliwiającej podjęcie naprawy gwarancyjnej lub pogwarancyjnej smartfonów Apple.

  Gwarancyjna wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 będzie możliwa, gdy…

  Apple już od dłuższego czasu oferuje naprawy mechaniczne w swoich telefonach. Mówimy tutaj głównie o wymianie baterii, kamery, wyświetlacza. Co ciekawe, aby skorzystać z niektórych napraw nasze urządzenie musi kwalifikować się do takiej obsługi. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Powodów może być mnóstwo np. spuchnięta bateria uszkadzająca wyświetlacz. W takim przypadku autoryzowany serwis telefonów iPhone Wrocław może w ramach gwarancji wymienić nasze urządzenie na drugie. Każda decyzja serwisu jest podejmowana dopiero po obejrzeniu urządzenia i wykluczeniu uszkodzeń mechanicznych, które ogólnie uniemożliwiają naprawę/wymianę urządzenia w ramach gwarancji producenta.

  iPhone 13 iPhone 13 Pro / fot.macrumors.com

  Oznacza to, że jeśli nasz telefon iPhone 13 posiada fabryczną wadę ekranu bez żadnych śladów innych dodatkowych uszkodzeń to gwarancyjny serwis telefonów iPhone dokona wymiany samego wyświetlacza wraz z elementami przylegającymi zgodnie z katalogiem napraw firmy Apple. Nie zawsze musimy uzyskać tylko i wyłącznie naprawę mechaniczną. Jeśli z jakichkolwiek powódek gwarancyjny serwis telefonów Apple uzna, że wymiana wyświetlacza Apple iPhone 13 jest niemożliwa to urządzenie również zostanie nam wymienione. Takie sytuacje to zazwyczaj „kumulacja” wad fabrycznych (np. dodatkowo oprócz ekranu uszkodzona jest płyta główna). Jak widać w każdym przypadku zdani jesteśmy na serwisy producenta, których co ciekawe jest dość dużo w całej Polsce.

  Pogwarancyjna wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 również może nie być możliwa. Powód?

  Zbyt dużo uszkodzeń z winy użytkownika. Właśnie tutaj pojawiają się procedury Apple, które uniemożliwiają gwarancyjną wymianę ekranu, kiedy telefon jest za bardzo uszkodzony przez samego użytkownika. Wymiana wyświetlacza w Apple iPhone 13 nie jest możliwa, kiedy:

  – urządzenie ma wyraźnie uszkodzoną obudowę co utrudnia montaż ekranu. 

  Nie jest to jedyny powód skreślający iPhone’a 13 z szansy na prawidłową obsługę w serwisie. Przy naprawie pogwarancyjnej zamiast odpłatnej propozycji wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 dostaniemy kosztorys na całą jednostkę. Pewność otrzymania wyceny naprawy pojawi się, kiedy:

  – urządzenie posiada jakiekolwiek ślady cieczy lub ingerencję osób nieuprawnionych do napraw gwarancyjnych. 

  Ślady cieczy w każdym smartfonie to dość wrażliwy temat nie tylko dla firmy Apple. Po takim uszkodzeniu serwis telefonów iPhone zmuszony jest nam zaproponować kosztorys na odpłatną wymianę urządzenia na drugie. Jeśli nasze urządzenie naprawiał również technik niemający uprawnień do gwarancyjnych napraw możemy również liczyć się z problemami i wysokimi kosztorysem.

  fot. ifixit

  Niektórzy klienci często mówią, że gwarancyjna wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone to w zasadzie przywilej. Trudno to oceniać, ale patrząc na kolejne warunki, jakie telefon musi spełnić do takiej naprawy można wysunąć wiele ciekawych wniosków na ten temat. Kosztorys i zarazem brak możliwości wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 powinniśmy otrzymać również, kiedy:

  – urządzenie nie uruchamia się lub działa nieprawidłowo w szczególności z naszej winy. 

  Wykonując naprawy telefonów Apple bardzo ciężko naprawia się je w przypadku włączonej blokady FMI. Serwis producenta przed przyjęciem urządzenia bardzo często prosi nas o zdjęcie takiej blokady, ponieważ nie ma później możliwości weryfikacji poprawnego działania. Proces wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 nie będzie również możliwy, kiedy:

  – urządzenie posiada uszkodzoną baterię (spuchnięta) wypychając tym samym ekran do góry.

  Musimy zwróci uwagę, że powyższe uwagi dotyczą zarówno obsługi gwarancyjnej, jak i pogwarancyjnej, gdzie kosztorys na wymianę samego wyświetlacza w telefonie iPhone 13 może wzrosnąć do kosztu całego urządzenia. W przypadku napraw gwarancyjnych, jeśli serwis wykluczy powyższe problemy to z pewnością uzyskamy wymianę ekranu lub wymianę całej jednostki na koszt producenta. Wszystko zależy od diagnozy oraz uszkodzeń sprzętu.

  Rynkowe serwisy nie będą mieć problemów z wymianą wyświetlacza w telefonie iPhone 13

  Skąd taka pewność? Prywatne punkty napraw telefonów mogą nieco więcej niż serwisy producenta. Mówimy o bezpośrednim „dłubaniu” w telefonie ograniczając przy tym koszty wymiany całego telefonu. Apple w takich sytuacjach zaproponuje nam odpłatną wymianę jednostki na odnowionego refurba.

  Rynkowy pogwarancyjny serwis telefonów iPhone Wrocław nie musi zawsze wymieniać wyświetlacza. Istnieje również wymiana szybki iPhone 13 jako usługa pogwarancyjna, co znacząco obniży koszty obsługi. Co najważniejsze nie będziemy musieli tutaj zwracać uwagi na wyżej wymienione punkty. Musimy jednak pamiętać, że korzystając z takich działań wiele tracimy, ale możemy też zyskać. Są to oczywiście mniejsze koszty i oryginalny wyświetlacz bez zbędnych warunków od firmy Apple.

  Naprawy iPhone’ów dla serwisów iPhone są chlebem powszednim. Taki punkt (nie każdy) poradzi sobie nie tylko z wymianą baterii, wyświetlacza, płyty głównej, układów lub złącza ładowania. Sprawdza się tutaj ponownie użyte stwierdzenie, że pogwarancyjny serwis telefonów Apple może więcej, wykorzystując tym samym przewagę nad serwisem gwaranta.

  Nowe