More

  Z jakim problemami warto zwrócić się do serwisu Apple?

  Główną zaletą telefonów marki Apple jest zdecydowanie ich dobra jakość i precyzyjna konstrukcja. Często jest on oczywistym wyborem wielu osób, przede wszystkim ze względu na system operacyjny iOS, który może wydawać się dużo prostszy w obsłudze niż Android. Mimo dokładnego wykonania jednak nawet takim urządzeniom zdarza się zepsuć. Jakie usterki można najczęściej zaobserwować w telefonach iPhone?

  Bez względu na jakość, niektóre z podzespołów mogą ulec osłabieniu lub uszkodzeniu w trakcie ich długotrwałego użytkowania. Niestety, najczęściej zdarza się to w okresie pogwarancyjnym. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pogwarancyjnego serwisu iPhone.

  Które podzespoły iPhone zużywają się najczęściej?

  Jednym z elementów, który można łatwo uszkodzić, podczas użytkowania jest złącze ładowania. Jest ono używane dość często, czasem nawet częściej niż raz dziennie. Nie zawsze przykładamy należytą uwagę do tego, w jaki sposób umieszczamy kabel w telefonie. Wspomniana usterka może spowodować całkowite zaprzestanie ładowania, zbyt wolne ładowanie lub rozłączanie. Może też uniemożliwić przesyłanie danych.

  Cechą charakterystyczną iPhone’a jest również szybkie zużywanie baterii, na co wpływa wiele różnych czynników. Najważniejszym z nich jest nieprawidłowe ładowanie urządzenia, korzystanie z różnych ładowarek, które mogą nie mieć odpowiedniej mocy. Zbyt długie trzymanie telefonu podłączonego do źródła prądu także nie wpływa korzystnie na żywotność baterii. Codzienne korzystanie z urządzenia również przyczynia się do trwałości baterii, krótszego czasu jej pracy, przegrzewania się, a nawet wyłączania telefonu.

  Mechaniczne usterki telefonu iPhone

  Do serwisu telefonów bardzo często trafiają urządzenia z usterkami mechanicznymi. Do najczęstszych z nich należy rozbita szybka. Wymiana szybki iPhone może zostać wykonana tylko, gdy uszkodzeniu nie uległ również sam ekran. Niestety taka sytuacja nie należy do rzadkości, dlatego drugie miejsce w rankingu napraw zajmuje wymiana ekranu.

  Do serwisów trafiają też telefony, które zostały zalane, nawet w sytuacji spełnienia normy wodoszczelności. Ma to miejsce przede wszystkim przez zbyt długi kontakt z wilgocią lub zbyt dużą ilość płynu. Jeśli nie zadziałamy szybko, występuje korozja, która jest w stanie doprowadzić do permanentnego uszkodzenia szeregu podzespołów i płyty głównej telefonu.

  Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem oprogramowania iOS

  Pomimo częstych aktualizacji i systematycznej pracy nad błędami system operacyjny iOS może sprawiać problemy. Najczęściej da się je rozwiązać samodzielnie, między innymi poprzez przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Trudności, które możemy napotkać to problemy z synchronizacją urządzeń w chmurze lub z innymi urządzeniami marki Apple, zaprzestanie działania funkcji Face ID lub w zależności od modelu telefonu Touch ID.

  Kiedy powinniśmy wybrać się do serwisu telefonów?

  Przeważającą część usterek spotykanych w telefonach iPhone należy naprawiać, korzystając z usług profesjonalnych serwisów telefonów. Ich budowa jest na tyle złożona, że bez wiedzy specjalisty możemy bardzo łatwo coś uszkodzić, a to powiązane jest z dodatkowymi kosztami. Wyjątek może stanowić problem związany z  oprogramowaniem, który w łatwy sposób da się naprawić samodzielnie.

  Nowe