More

  Zalany iPhone – czy da się go jeszcze naprawić?

  Smartfony, z których korzystamy na co dzień to bardzo rozwinięte urządzenia. W środku w końcu kryją się dziesiątki różnych podzespołów, które odpowiadają za jego prawidłową pracę i dodatkowe funkcje. Dlatego też czasami zwykły upadek, czy zalanie mogą sprawić, że przestanie on działać prawidłowo. Jeśli jednak Twój iPhone wpadł do wody, nie martw się, jest duża szansa na to, że uda się go naprawić!

  W tym przypadku jednak niezbędne będzie znalezienie właściwego serwisu, który posiada do tego odpowiednie narzędzia i posiada doświadczenie w rozwiązywaniu takich problemów. Takich jak serwis Apple Warszawa.

  Naprawa zalanego iPhone’a

  Wiele osób nie wie, że naprawa zalanego telefonu to jedna z najczęściej wykonywanych usług serwisowych zaraz po wymianie szybki. Dlatego też na rynku coraz więcej punktów szkoli się, by móc wykonywać takie usługi. Dzięki temu technicy doskonale wiedzą, w jaki sposób można zregenerować podzespoły, które miały kontakt z wodą. Najlepsze serwisy tego typu naprawy wykonują praktycznie od ręki, w końcu nikt nie chce na długo rozstawać się ze swoim telefonem.

  Co więc zrobić, by telefon, który wpadł do wody, dało się naprawić? Przede wszystkim jak najszybciej wyjmij go z wody i jeśli to możliwe osusz ręcznikiem papierowym, który pochłonie wodę. Nowoczesne telefony są projektowane tak, by zapewniały, choć częściowo wodoodporność, dzięki czemu uszkodzenia nie są tak duże, jak w przypadku starszych urządzeń. Pamiętaj też o tym, aby nie podłączać takiego urządzenia do ładowania.

  Warto pamiętać też o tym, że czas reakcji będzie miał tu bardzo duże znaczenie. Podzespoły, które nie zostaną szybko oczyszczone z wody, mogą zostać nieodwracalnie zniszczone. Tylko ich odpowiednie oczyszczenie, wysuszenie i zabezpieczenie pozwoli na to, aby telefon dalej pozostał w pełni sprawny. Po zalaniu ewentualnie może okazać się też, że wymiany będzie wymagał wyświetlacz, lub bateria telefonu. Zalany telefon najlepiej od razu oddać do serwisu i poprosić o przeprowadzenie diagnozy i przygotowanie wyceny ewentualnej naprawy.

  Nowe