Zbita szybka, czy uszkodzony wyświetlacz – jak to rozpoznać?

Zdarzyło Ci się upuścić telefon? A może przypadkiem spadł z biurka, albo wypadł z torby? Niestety z dużym prawdopodobieństwem przygoda ta skończyła się pajączkiem na wyświetlaczu, a może nawet uszkodzeniem całego modułu wyświetlacza. Nie wiesz, na jaki rodzaj naprawy powinieneś się zdecydować? Co zostało w telefonie uszkodzone i jak najłatwiej to rozpoznać?

W telefonach wyróżnia różne rodzaje uszkodzeń w obrębie wyświetlacza. W zależności od ich rodzaju i zakresu możliwe są dwie metody naprawy. Tańsza – wymiana szybki i droższa – wymiana ekranu. Świetnym przykładem pierwszej z nich może być wymiana szybki iPhone Warszawa. Kiedy jest możliwa?

Mam zbitą szybkę, ale dotyk działa – co teraz?

Jeśli Twój telefon złapał typowego pajączka, ale sam ekran poprawnie wyświetla obraz, a dotyk działa we wszystkich miejscach, to najpewniej będziesz mógł skorzystać z opcji wymiany szybki w telefonie. Taka naprawa polega na wymiana samej wierzchniej warstwy szkła, która stanowi ochronę dla wyświetlacza. Przy pomocy specjalnych maszyn serwis odseparowuje zbitą szybkę od ekranu, a następnie wymienia ją na nową i w maszynie próżniowej zakłada ją na oryginalny wyświetlacz.

Mam zbitą szybkę, a dotyk nie działa – co w takim przypadku?

W takim przypadku niestety nie będzie zbyt wiele rozwiązań. Wymiana samej szybki nic nie da, ponieważ warstwa dotykowa ekranu musiała zostać uszkodzona. Pojawiają się jednak pewnie wyjątki od tej zasady. Są to niektóre starsze modele Apple, Samsunga, Huawei i LG, gdzie pojawiał się tak zwany digitizer, czyli połączenie szybki razem z panelem dotykowym. Nie często spotykamy te modele, dlatego raczej mała szansa na to, że Twój model pozwoli na taką naprawę.

Mam całą szybkę, ale nie działa mi wyświetlacz

Ostatnim przypadkiem może być sytuacja, w której co prawda szybka ochronna nie została uszkodzona, ale sam wyświetlacz nie działa prawidłowo. W tym przypadku raczej nie ma szans na uratowanie takiego wyświetlacza, jeśli nie jest to kwestia odłączenia taśmy wyświetlacza od płyty, to konieczna będzie wymiana całego modułu, który składa się z wyświetlacza, dotyku i szybki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Zegarki Seiko Prospex – stworzone do sportów ekstremalnych. Sprawdź, jak wybrać idealny model dla siebie

Zegarki Seiko Prospex przekraczają kolejne limity. I kiedy zdawać...

Poznajmy Samsung Galaxy A33 5G

Zakup nowego telefonu to z reguły spory wydatek, dlatego...

Serwis Apple – Warszawa

Ogromna popularność urządzeń sygnowanych nadgryzionym jabłkiem wynika z kilku...

Allegro wprowadza dodatkową opłatę od każdej sprzedaży. Nie chodzi tu o prowizję

Allegro, największa i bardzo znana platforma handlowa właśnie zdecydowała...

Nagrywanie filmów – jaki aparat i obiektyw wybrać do filmowania?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na rozpoczęcie...

Nie lada gradka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Od teraz Baby Yoda może zamieszkać w Twoim Tamagotchi

Tamagotchi kojarzy praktycznie każdy wychowany w latach 90. Zabawka...
0
Would love your thoughts, please comment.x