Zbita szybka w telefonie? Jak ją szybko naprawić?

Jeśli uszkodzimy ekran naszego smartfona to najczęściej mamy przed oczami wizję wymiany telefonu na nowy, a co za tym idzie, spodziewamy się sporych wydatków. Całkiem niepotrzebnie, gdyż w większości przypadków uszkodzona zostaje tylko szybka, a ta jest zdecydowanie tańsza, niż na przykład wymiana całego wyświetlacza. Jednak zapewne natychmiast pojawia się w naszej głowie pytanie: czy można wymienić samą szybkę?

Dlaczego warto wymienić samą zbitą szybkę?

Powód jest zwyczajny i prosty — wymiana szybki to o wiele tańsze rozwiązanie. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wymianę całego modułu wyświetlacza, to często zdarza się, że taka wymiana przekracza połowę ceny nowego telefonu. Kwoty mogą nieźle zaskoczyć. Jednak sama szybka zazwyczaj stanowi nie więcej niż 30% wartości nowego urządzenia. Jeśli jesteśmy posiadaczami telefonu z logo jabłuszka, to wymiana szybki iPhone Warszawa pozwoli nam zachować oryginalny wyświetlacz.

Jak przebiega proces wymiany szybki?

Serwis telefonu swoją pracę zacznie od oddzielenia szybki od reszty ekranu. Należy tu pamiętać, że w niektórych smartfonach producent zastosował dodatkową warstwę dotykową. Proces ten rozpoczyna mechaniczne rozdzielenie szybki oraz ekranu przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Wymienić tu możemy na przykład drut molibdenowy. Metoda ta ma doskonałe zastosowanie przy płaskich wyświetlaczach. Jeśli jest on zakrzywiony, to wtedy niezębne jest użycie separatora kriogenicznego. To narzędzie odpowiada za kontrolę zamrożenia i wykruszenia warstwy kleju.

Teraz czas na usunięcie pozostałego kleju, a także szkła. W tym wypadku stosuje się odpowiedni rodzaj rozpuszczalnika. Podczas tych pracy telefon umieszczony zostaje w specjalnej komorze bezpyłowej. To właśnie tam specjalista pracujący w serwisie dokładnie go czyści oraz przygotowuje do nałożenia kleju. Ostatnim etapem jest połączenie nowej szybki z ekranem naszego urządzenia. Należy robić tę czynność w odpowiedniej temperaturze, gdyż niezachowanie tych środków ostrożności może spowodować, że klej nie będzie trwały, a szybka zwyczajnie odpadnie.

Pamiętajmy, że tych prac najlepiej nie wykonywać samemu w domu. W przypadku serwisu możemy mieć pewność, że wykorzystywany sprzęt jest profesjonalny, a naprawa jest dokonywana w sposób rzetelny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x