More

  Znamy Polskie ceny Xbox Series S oraz Xbox Series X

  Premiery konsol nowej generacji już za kilka tygodni. Do tej pory jednak nie mieliśmy żadnych oficjalnych informacji, które wskazywałyby na to, jakich cen będziemy mogli się spodziewać. Na szczęście Microsoft w końcu potwierdził, w jakich cenach dostępne będą Xbox Series S oraz Xbox Series X.

  W internecie pojawiało się dużo informacji, które wskazywały na to, że obie firmy wstrzymywały się z ogłoszeniem oficjalnych cen po to, aby ostatecznie zaprezentować lepszą ofertę. Mówiło się też o tym, że Microsoft czeka na ceny PlayStation, aby zaoferować konsolę Xbox Series w niższych cenach. Ostatecznie jednak to właśnie cennik tych konsol trafił do internetu jako pierwszy. Windows Central zaprezentował oficjalne ceny handlowe za konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S.

  AKTUALIZACJA: W końcu doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia Polskich cen dla Xbox Series S oraz Xbox Series X. Najszybsza i najpotężniejsza konsola dostępna będzie w cenie 2 249 zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami obie konsole będą miały swoją premierę 10 listopada.

  Ile kosztuje Xbox Series S i Xbox Series X?

  Okazuje się, że Xbox Series X trafi na amerykański rynek w cenie 499 dolarów, co przekłada się na około 2300 zł. Jest to taka sama cena, za którą można było kupić Xbox One X po premierze. Xbox Series X pozwoli graczom na zabawę w rozdzielczości 4K z 60 fps. Umożliwi też kupowanie gier na płytach, ponieważ w przeciwieństwie do słabszej konsoli, będzie posiadać napęd optyczny.

  Przy okazji potwierdzenia cen za nowe konsole udało nam się też poznać wygląd Xbox Series S. Konsola ta na amerykańskim rynku została wyceniona na 299 dolarów, co przekłada się na cenę około 1400 zł. Xbox Series S nie posiada jednak napędu optycznego, co nie pozwoli na kupowanie używanych gier na płytach w dobrych cenach. Układ graficzny konsoli też będzie nieco słabszy. Zapewni rozgrywkę w rozdzielczości Full HD z 60 fps.

  Aktualizacja: Polski Xbox All Access wystartuje w ramach testów w zestawie z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł miesięcznie. Informacje na temat setów z konsolami najnowszej generacji powinny pojawić się wkrótce.

  Źródło: Facebook

  Nowe