More

  Czarna plamka na ekranie twojego Samsunga? Oddaj telefon na gwarancję

  Chcąc sprzedać telefon, powinniśmy wystawić go bez wad lub innych uszkodzeń. Zdarza się, że pewne uszkodzenia (w szczególności wyświetlacza) budzą w nas strach przed utratą gwarancji (po wysyłce do serwisu) oraz możliwością sprzedaży telefonu w dobrej cenie. Takim często spotykanym uszkodzeniem fabrycznym wyświetlacza w telefonach Samsunga jest mała czarna plama, która jak najbardziej kwalifikuje się do obsługi gwarancyjnej. 

  Do napisania tego tekstu natchnęły mnie ogłoszenia sprzedaży telefonów na internetowych portalach aukcyjnych. Nie mogę przejść obojętnie, kiedy czytam, że ktoś oferuje urządzenie do sprzedaży w dobrym stanie z malutką skazą na wyświetlaczu w postaci plamy. Tego typu przypadków jest sporo, jednak większość z nich dotyczy telefonów Samsung, które wystawiane na sprzedaż mają na wyświetlaczu czarną plamkę nieprzeszkadzającą w użytkowaniu.

  Na pierwszy rzut oka może to przypominać wypalenie ekranu lub martwe piksele. Jak się okazuje to coś zupełnie innego. Czarne plamki na wyświetlaczach Samsunga występują najczęściej w okolicy ramki lub rogów urządzenia. Nie są duże, przez co nie przeszkadzają w użytkowaniu telefonu.

  Czarna plama, a gwarancja

  Każde uszkodzenie wyświetlacza wielu osobom kojarzy się z uszkodzeniem mechanicznym. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ LCD w telefonie to najbardziej delikatna część całego smartfona. W przypadku czarnych plamek na ekranach Samsunga głównie na ekranach AMOLED jest nieco inaczej. Czarne defekty mogą wskazywać na fabryczne uszkodzenie polaryzatora. Spotkałem się także z opiniami, że takie uszkodzenia to efekt pozostawienia klejącej się taśmy lub wyciekający klej. Jednak rozmyślanie co dokładnie jest przyczyną, według mnie należy pozostawić samemu producentowi, który wymienia wyświetlacze w ramach gwarancji w telefonach mających właśnie taką czarną plamę na wyświetlaczach AMOLED. Oznacza to, że jest to wada fabryczna, za którą producent bierze pełną odpowiedzialność.

  Czarna plamka na ekranie Samsunga z aukcji to bezpieczny zakup

  Mając pewność, że producent naprawia opisywane wyżej defekty, możemy być spokojni o zakup telefonu na internetowej aukcji. Urządzenie będzie kwalifikować się do naprawy, która bądź co bądź może zwiększyć nam wartość urządzenia. Zastanawiacie się jak to możliwe?

  Otóż w przypadku smartfonów z rodziny Galaxy S (od S8 do całej rodziny Note) przy wymianie wyświetlacza producent wymienia również ramkę, która jest połączona z ekranem. Dzięki temu, nawet jeśli nasz smartfon miał jakieś uszkodzenia kosmetyczne, będziemy mogli się cieszyć fabrycznie nową ramką oraz wyświetlaczem co według mnie podnosi wartość urządzenia. Dajcie znać czy spotkaliście się z takimi czarnymi plamami na wyświetlaczach AMOLED Samsung?

  Zobacz też:
  Samsung Galaxy S22 w 2024 roku: Czy warto?
  Samsung Galaxy S24+ | Jaki kolor wybrać? Poradnik
  Samsung Galaxy Ring – dla kogo jest ten niezwykły gadżet?

  Nowe