More

  Czy team Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo wygra z Google?

  Zgodnie z danymi opublikowanym przez Reuters, marki Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo utworzyły właśnie sojusz pod nazwą Global Developer Service Alliance (GDSA). Czy łącząc swoje siły, mają szansę pokonać giganta, jakim jest Google?

  GDSA to inicjatywa, która ma pomóc w utworzeniu platformy do tworzenia i dystrybuowania aplikacji mobilnych. Ma pozwolić deweloperom na równoczesne umieszczanie swojej aplikacji w sklepach wszystkich firm, które ze sobą współpracują.

  Konkurencja dla sklepu Play?

  Źródło komentuje, że producenci nie chcą komentować nowego pomysłu, podobno rzecznik Xiaomi zaprzeczył, że GDSA ma być metodą na postawienie wyzwania dla Google, a Huawei odmówił komentarza. Wszystko jednak wskazuje na to, że mimo braku potwierdzenia GDSA ma stanowić pewną formę konkurencji dla Sklepu Play, który został zablokowany na terenie Chin oraz dla wszystkich nowych urządzeń Huawei na całym świecie. Warto wziąć pod uwagę to, że przykładowo w czwartym kwartale 2019 roku firmy zaangażowane w GDSA dostarczyły na rynek 40,1% wszystkich urządzeń. To sprawia, że stanowią poważną konkurencję.

  Jak to mówi stare powiedzenie: „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Miejmy więc nadzieję, że to właśnie my, jako klienci na tym zyskamy.

  Nowe