Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

0
1311
Smartphone and white wireless earphones with the case on grey and yellow background, top view

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów nieustannie rośnie. Producenci wymyślają nowe modele, które większość z nich dzieli na serie telefonów, aby użytkownikowi było łatwiej dokonać wyboru nowego urządzenia – zazwyczaj smartfony znajdujące się w danej serii mają zbliżone parametry i ceny. Jednym z producentów, stosujących to rozwiązanie, jest np. firma Samsung. Sprawdź, czym różni się jego seria A od serii M.

Czym są serie Samsunga?

Serie telefonów pozwalają pogrupować urządzenia – np. ze względu na cenę, czy zastosowane rozwiązania technologiczne. Samsung rozpoczął swoją najsłynniejszą serię, nazwaną Galaxy, od wprowadzenia na rynek Samsunga Galaxy S – który miał być odpowiedzią na dużo droższy model innej firmy. Pierwszy model Samsunga z serii Galaxy kosztował 2 tysiące złotych – co stanowiło bardzo dobrą ofertę cenową, w stosunku do konkurencji. Później firma zaczęła wprowadzać na rynek inne modele, dopisując do ich nazw nowe znaki. Z czasem Samsung zaczął także dzielić swoje smartfony z serii Galaxy na mniejsze serie, z której każda otrzymała inną literę. I tak powstały np. serie A i M – które obecnie stanowią średnią półkę cenową Samsunga. Dostępne modele smartfonów możesz zobaczyć między innymi na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-m.

Samsung seria A

Samsung z serii A stanowi dobrą propozycję telefonu komórkowego dla użytkowników, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na drogie modele smartfonów, a jednocześnie zależy im na tym, aby urządzenie dobrze wyglądało i cechowało się wysoką wydajnością. Cena najdroższych telefonów z serii A kształtuje się w granicach 2 tysięcy złotych – co w stosunku do jakości urządzenia stanowi bardzo dobry koszt smartfonu. Wszystkie urządzenia mobilne z serii A wyposażone zostały w technologię 5G, a także w pojemną baterię – od 4500 do 5000 mAh oraz wodoszczelną obudowę – która chroni przed nieumyślnym zalaniem telefonu. Smartfony Galaxy A to urządzenia, które są często wybierane ze względu na jakość wykonywanych zdjęć. Aparaty w telefonach z serii A składają się bowiem z trzech obiektywów: standardowego, szerokokątnego i makro. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w sensor do wykrywania głębi ostrości.

Samsung seria M

Co odróżnia serię M od serii A? Seria Galaxy M jest tańszą alternatywą dla serii A. Wydając mniej pieniędzy, możemy otrzymać bardzo solidne urządzenia, które doskonale sprawdzi się do codziennego użytku. Przy konstrukcji urządzenia zastosowano pewne kompromisy – tak, aby mogło ono być tańsze od smartfonów z innych serii, jednak jednocześnie producent nie zdecydował się na zrezygnowanie z zastosowania modułu 5G czy odświeżania 120 Hz. To co najbardziej odróżnia obie serie smartfonów, to przede wszystkim jakość aparatów fotograficznych, a także typ zastosowanej obudowy – w smartfonach z serii M nie jest ona wodoszczelna i nie uchroni telefonu przed przypadkowym kontaktem z wodą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli z serii M, to możesz zajrzeć np. na stronę: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-m, gdzie znajdziesz wszystkie urządzenia z tej serii – dostępne obecnie w sprzedaży. Korzystając z powyższej strony, porównasz ich ceny, parametry, a także wygląd.

Artykuł sponsorowany

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj