Czym seria M Samsunga różni się od serii A?

Z roku na rok liczba wprowadzanych na rynek smartfonów nieustannie rośnie. Producenci wymyślają nowe modele, które większość z nich dzieli na serie telefonów, aby użytkownikowi było łatwiej dokonać wyboru nowego urządzenia – zazwyczaj smartfony znajdujące się w danej serii mają zbliżone parametry i ceny. Jednym z producentów, stosujących to rozwiązanie, jest np. firma Samsung. Sprawdź, czym różni się jego seria A od serii M.

Czym są serie Samsunga?

Serie telefonów pozwalają pogrupować urządzenia – np. ze względu na cenę, czy zastosowane rozwiązania technologiczne. Samsung rozpoczął swoją najsłynniejszą serię, nazwaną Galaxy, od wprowadzenia na rynek Samsunga Galaxy S – który miał być odpowiedzią na dużo droższy model innej firmy. Pierwszy model Samsunga z serii Galaxy kosztował 2 tysiące złotych – co stanowiło bardzo dobrą ofertę cenową, w stosunku do konkurencji. Później firma zaczęła wprowadzać na rynek inne modele, dopisując do ich nazw nowe znaki. Z czasem Samsung zaczął także dzielić swoje smartfony z serii Galaxy na mniejsze serie, z której każda otrzymała inną literę. I tak powstały np. serie A i M – które obecnie stanowią średnią półkę cenową Samsunga. Dostępne modele smartfonów możesz zobaczyć między innymi na stronie: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-m.

Samsung seria A

Samsung z serii A stanowi dobrą propozycję telefonu komórkowego dla użytkowników, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na drogie modele smartfonów, a jednocześnie zależy im na tym, aby urządzenie dobrze wyglądało i cechowało się wysoką wydajnością. Cena najdroższych telefonów z serii A kształtuje się w granicach 2 tysięcy złotych – co w stosunku do jakości urządzenia stanowi bardzo dobry koszt smartfonu. Wszystkie urządzenia mobilne z serii A wyposażone zostały w technologię 5G, a także w pojemną baterię – od 4500 do 5000 mAh oraz wodoszczelną obudowę – która chroni przed nieumyślnym zalaniem telefonu. Smartfony Galaxy A to urządzenia, które są często wybierane ze względu na jakość wykonywanych zdjęć. Aparaty w telefonach z serii A składają się bowiem z trzech obiektywów: standardowego, szerokokątnego i makro. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w sensor do wykrywania głębi ostrości.

Samsung seria M

Co odróżnia serię M od serii A? Seria Galaxy M jest tańszą alternatywą dla serii A. Wydając mniej pieniędzy, możemy otrzymać bardzo solidne urządzenia, które doskonale sprawdzi się do codziennego użytku. Przy konstrukcji urządzenia zastosowano pewne kompromisy – tak, aby mogło ono być tańsze od smartfonów z innych serii, jednak jednocześnie producent nie zdecydował się na zrezygnowanie z zastosowania modułu 5G czy odświeżania 120 Hz. To co najbardziej odróżnia obie serie smartfonów, to przede wszystkim jakość aparatów fotograficznych, a także typ zastosowanej obudowy – w smartfonach z serii M nie jest ona wodoszczelna i nie uchroni telefonu przed przypadkowym kontaktem z wodą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych modeli z serii M, to możesz zajrzeć np. na stronę: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/popularne-serie_samsung-galaxy-m, gdzie znajdziesz wszystkie urządzenia z tej serii – dostępne obecnie w sprzedaży. Korzystając z powyższej strony, porównasz ich ceny, parametry, a także wygląd.

Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x