More

  Dlaczego iPhone jest lepszy od innych smartfonów?

  Zapewne patrząc na ceny smartfonów, zauważyliście, że niektóre marki wyróżniają się zdecydowanie wyższą ceną. Głównie chodzi tu o Apple, której wartość produktów przewyższa ceny podobnych innych marek. Powstaje zatem pytanie, czy warto kupić iPhone i dlaczego on jest lepszy od pozostałych telefonów. Co je wyróżnia?

  Wysoka jakość wykonania

  Niestety za jakość się płaci. Dlatego cena iPhone będzie adekwatna do materiałów użytych do jego wykonania. Warto więc zaznaczyć, że nabywając go, zyskujesz pewność, że obudowa nie będzie skrzypieć, ani nie rozleci się przy pierwszym upadku. Dodatkowo najnowsze smartfony od Apple wykonywane są z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszy to wytrzymałe szkło, a także lotnicze aluminium. W modelach Pro mamy jeszcze chirurgiczną stal nierdzewną.

  Co więcej, sprzęt Apple nigdy się nie starzeje, dlatego nawet decydując się na zakup starszego iPhone, nie powinieneś mieć problemów z jakością elementów obudowy. Dodatkowo warto tu nadmienić, że w razie potrzeby naprawa odbywa się szybko i wcale nie jest tak droga, jakby się mogło wydawać. Wymiana szybki dokonywana jest przez wykwalifikowany serwis, dysponujący odpowiednim sprzętem oraz wyszkolonymi pracownikami.

  Bezpieczeństwo systemu iOS

  To, co wyróżnia smartfony marki iPhone to przede wszystkim całkiem inny system operacyjny. iOS znajduje się na pokładzie każdego smartfona i jest systemem zamkniętym, czyli ściśle przeznaczonym dla Apple. Oznacza to, że nie ma tu możliwości instalowania aplikacji, które nie zostały zaakceptowane przez markę. To z kolei chroni użytkownika przed niechcianymi wirusami oraz atakami hakerskimi. Bezpieczeństwo systemu jest na pierwszym miejscu.

  Ekosystem Apple

  Na koniec warto wspomnieć o ekosystemie Apple. To znaczy, że telefon iPhone będzie bezproblemu współpracował z każdym innym posiadanym przez użytkownika urządzeniem, w którym również został zainstalowany iOS. Rozumieć przez to należy zdecydowanie łatwiejszą oraz szybszą wymianę plików pomiędzy na przykład telefonem a komputerem czy iPadem. Dodajmy, że zegarki Apple Watch także są kompatybilne ze smartfonami Apple. Natomiast nie współpracują z pozostałymi systemami innych producentów.

  Nowe