More

  F1 – GP Wielkiej Brytanii: Max Verstappen z najlepszym czasem podczas pierwszego treningu

  Podczas pierwszej sesji treningowej na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, najlepszy czas okrążenia uzyskał Max Verstappen, zajmując pierwsze miejsce przed Lewisem Hamiltonem oraz Lance’em Strollem.

  Trening rozpoczął się od pojedynczych wyjazdów na tor z zainstalowanymi kratownicami do zbierania danych o rozkładzie ciśnień powietrza. Bolidy zostały pokryte też fluorescencyjną farną, która pozwoliła na wizualizację przepływów powietrza.

  Max Verstappen z najlepszym czasem okrążenia

  Choć trening dla Maxa Verstappena nie rozpoczął się najlepiej, bo już od początku skarżył się inżynierom na problemy z nowym zagłówkiem w bolidzie. W drugiej części sesji treningowej udało mu się jednak uzyskać pozycję lidera z najlepszym wynikiem okrążenia 1:27:422. Żaden z kierowców do końca sesji treningowej nie dał rady poprawić tego czasu. W pierwszej trójce znaleźli się też Lewis Hamilton z czasem 1:27.896 oraz Lance Stroll z wynikiem 1:28.004.

  Pechowy początek treningów dla Alfy Romeo

  Po raz pierwszy na torze żółtą flagę zagwarantował Kimi Raikkonen. Podczas wyjścia z zakrętu na twardych oponach stracił przyczepność i wypadł na żwir znajdujący się na poboczu. Bolid na szczęście nie uległ uszkodzeniu. Niestety chwilę później z podobnym problemem spotkał się Antonio Giovinazzi, który w podobnej sytuacji wypadł poza tor, a do alei serwisowej wrócił na kompletnie uszkodzonych oponach. Z bolidu posypały się części na torze, przez co sesja treningowa została przerwana.

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Turn 13 = unlucky for Antonio Giovinazzi during FP1 ???? . #F1 #Formula1 #BritishGP #Silverstone #Giovinazzi

  Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

  Z problemami zmierzył się też Sebastian Vettel

  Podczas pierwszej sesji treningowej Sebastian Vettel wrócił do alei serwisowej z dużym problemem, którego nie udało się rozwiązać w trakcie trwania sesji treningowej. Pomimo bardzo intensywnych prac zespołu Ferrari nad przywróceniem bolidu do pełnej sprawności, nie udało się na czas wykluczyć problemów związanych z intercoolerem.

  Pierwszy trening Nico Hulkenberga

  W związku z pozytywnym testem na obecność koronawirusa u Sergio Pereza, zespół Racing Point ogłosił, że kierowcę podczas weekendu wyścigowego w Wielkiej Brytanii zastąpi Nico Hulkenberg. Niestety ze względu na bardzo krótki czas pozostały do rozpoczęcia sesji treningowej, nie udało się odpowiednio przystosować bolidu pod wzrost kierowcy. Nico Hulkenberg jest wyższy od Sergio Pereza. W trakcie sesji treningowej Niemiec narzekał na problemy z fotelem, które powodowały drętwienie pośladków.

  Nowe