More

  FIAT przebił inne marki Stellantis w pierwszej połowie 2023 roku

  Stellantis, potężny koncern motoryzacyjny zarządzający 14 markami, doświadcza niespodziewanego zwrotu w zakresie sprzedaży. Pośród zaciętej konkurencji włoski producent samochodów, wyrósł na najjaśniejszą gwiazdę, wyprzedzając wszystkie inne marki Stellantis w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku, co wywołało niemałe zainteresowanie.

  Znaczący wzrost globalnej sprzedaży o 10 procent

  FIAT sprzedał imponującą liczbę 645 000 aut od początku roku, co stanowi wzrost o 10 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wygląda na to, że odważne i innowacyjne strategie marki przynoszą obfite owoce.

  fiat 500

  Poza Europą: Rozszerzenie globalnej obecności

  Podczas gdy Fiat od dawna jest silnie obecny w Europie, to z powodzeniem rozwija teraz swoje wpływy na całym świecie. Ponad 50 procent sprzedaży pochodzi teraz spoza starego kontynentu. Włoski producent odnosi obecnie imponujące sukcesy na różnych rynkach na całym globie.

  Dominacja na południu

  Imponujący udział osiągnięto również na rynku Ameryki Południowej, wynosi on 14,1 procent. W Brazylii nastąpiła prawdziwa eksplozja w motoryzacyjnym świecie, a udział Fiata w sprzedaży sięgnął tam aż 22 procent, głównie dzięki sprzedaży modelu Strada.

  fiat 500

  Uwielbiana Panda wspiera sprzedaż

  Niewątpliwie, we własnym kraju, we Włoszech, Fiat jest uwielbianą marką, a model Panda swoim urokiem odegrał kluczową rolę w utrzymaniu silnej pozycji Fiata. Panda stanowiła 12,8 procent wszystkich sprzedanych fiatów we Włoszech w pierwszej połowie 2023 roku.

  Turcja i triumf modelu Tipo

  Sukcesy Fiata sięgają poza granice Europy, a Turcja odnotowuje imponujący 18,2-procentowy udział w rynku dla tej marki. Osiągnięcie to można przypisać głównie popularności modelu Tipo, który zdobył serca tureckich konsumentów.

  fiat 500

  Elektryzujące wyniki w Europie

  Przeszczep elektromobilności Fiata również przyniósł sukces, a nowy model Fiat 500e prowadzi w sprzedaży jako najlepiej sprzedający się pojazd elektryczny Stellantis w Europie. Kompaktowy samochód elektryczny zdobył uznanie wśród konsumentów we Włoszech, Niemczech, Francji i Hiszpanii, plasując się wśród pięciu najlepiej sprzedających się samochodów w tych krajach.

  Jasna przyszłość: Nowe modele na horyzoncie

  Zaraz po publikacji wyników sprzedaży, Fiat zaskoczył rynkowy świat kolejnymi nowościami. Wczesnymi lipcowymi dniami firma ujawniła modele Fiat 600 na rok 2024 oraz Topolino na rok 2023. Ponadto wiemy już, że producent przygotowuje następną generację modelu Panda, która zadebiutuje 11 lipca 2024 roku – ta data nie jest przypadkowa. W tym dniu marka będzie obchodzić swoje 125-lecie istnienia, spektakularny sposób uczcić tę rocznicę!

  fiat 500

  Obietnica odrodzenia Fiata

  Dyrektor generalny Fiata, Olivier François, z pełnym przekonaniem zapowiedział, że plan produktowy na najbliższe trzy lata pozwoli przywrócić marce jej zasłużoną pozycję,  jako lidera, wzorca i uwielbianej marki. Wśród miłośników Fiata rośnie nadzieja na więcej modeli tego producenta na amerykańskich drogach. Odpowiedź na rynku amerykańskim na debiut modelu Topolino pozostaje jednak wciąż pytaniem otwartym.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i rowerowi. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne

  Nowe