More

  PlayStation 5 bije rekordy – ponad 4 miliony sprzedanych konsol w ostatnim kwartale!

  Wzrost sprzedaży PlayStation 5 – Sony donosi o rekordowych wynikach! W ostatnim kwartale wysyłka konsol przekroczyła 4.9 miliona egzemplarzy, a liczba aktywnych użytkowników PlayStation Network osiągnęła 107 milionów. Przełomowe tytuły takie jak „Marvel’s Spider-Man 2” sprzedają się błyskawicznie, potwierdzając niegasnącą popularność platformy.

  Sony podzieliło się imponującymi danymi zebranymi w trakcie ostatniego kwartału fiskalnego, kończącego się 30 września 2023 roku. Wyniki te nie tylko podkreślają dominującą pozycję PlayStation 5 na rynku konsol do gier, ale również świadczą o zdrowym wzroście całego ekosystemu PlayStation.

  Rekordowa wysyłka konsol

  W okresie trzech miesięcy zakończonym 30 września 2023 roku, Sony zanotowało wysyłkę aż 4.9 miliona egzemplarzy PlayStation 5. To wynik o 1.6 miliona lepszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku fiskalnego, co świadczy o rosnącym popycie i solidnym zwiększeniu produkcji.

  Aktywność użytkowników na PlayStation Network

  Platforma PlayStation Network również odnotowała wzrost, osiągając 107 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników. To wzrost o pięć milionów w stosunku do ubiegłego roku, co dowodzi o silnej pozycji sieciowych usług Sony w branży.

  Sprzedaż gier

  Łączna sprzedaż produkcji dla PlayStation 5 i PlayStation 4 wyniosła 67.6 miliona jednostek w ciągu trzech miesięcy, co stanowi wzrost o 5.1 miliona w porównaniu do poprzedniego roku. Interesującym jest fakt, że 67% sprzedaży oprogramowania stanowiły pełne wersje gier w formacie cyfrowym.

  Przełomowy tytuł – Marvel’s Spider-Man 2

  „Marvel’s Spider-Man 2” okazał się strzałem w dziesiątkę, osiągając sprzedaż pięciu milionów egzemplarzy do 30 października 2023 roku, co jeszcze bardziej cementuje pozycję Sony jako lidera w produkcji ekskluzywnych tytułów.

  Era PlayStation 5 właśnie nabrała rozpędu, a Sony kontynuuje swoją zwycięską passę w świecie cyfrowej rozrywki. Trudno przewidzieć, jakie nowe rekordy jeszcze przed nami, ale patrząc na te wyniki, przyszłość wydaje się być niezwykle obiecująca.

  Nowe