More

  Oto pierwsze smartfony ze Snapdragon 8 Gen 4

  Niedawno potwierdzono, że chiński producent Xiaomi będzie pierwszym brandem, który wprowadzi na rynek smartfony z najnowszym procesorem Snapdragon 8 Gen 4. To właśnie modele z serii Xiaomi 15 mają być pierwsze, które zaoferują ten innowacyjny chipset, a ich premiera przewidziana jest na październik 2024.

  Warto wspomnieć, że Xiaomi nie jest nowicjuszem w byciu pionierem – podobny trend obserwowaliśmy już przy premierze serii Xiaomi 14 z chipem Snapdragon 8 Gen 3. Nowa seria flagowych telefonów, Xiaomi 15, najpierw zostanie zaprezentowana w Chinach, a później trafi na pozostałe rynki światowe.

  Kto jeszcze wprowadzi Snapdragon 8 Gen 4?

  Choć Xiaomi będzie pierwszym brandem z nowym chipem, kolejne modele także nie będą długo czekać. OnePlus 13 i IQOO 13 to następni w kolejce, którzy zaoferują procesor Snapdragon 8 Gen 4.

  W Stanach Zjednoczonych, Samsung planuje wprowadzić na rynek serie Galaxy S25 z tym procesorem, a dodatkowo zaoferuje jego specjalną wersję – overclockowaną i nazwaną „Snapdragon 8 Gen 4 for Galaxy”.

  Co przyniesie 4 generacja?

  Nowy procesor od Qualcomm ma oferować znaczące ulepszenia w porównaniu do poprzednich modeli. Znajdziemy w nim Oryon CPU – specjalnie zaprojektowany przez Qualcomm, który ma zapewnić znaczny wzrost wydajności.

  Chipset będzie także wyposażony w FastConnect 7900 dla lepszej łączności oraz zintegrowane możliwości UWB.

  Zobacz też:
  Jaki telefon warto wybrać w 2024 roku?
  Jaki smartfon na komunię do 500 zł w 2024?
  Motorola Edge 50 Ultra – tak powinno się robić smartfony

  źródło: androidauthority.com

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe