Poznaliśmy specyfikację PlayStation 5

Po długim oczekiwaniu w końcu udało nam się poznać oficjalną specyfikację nowej konsoli od Sony. Fani PlayStation liczyli na zdecydowanie więcej, firma dalej nie zaprezentowała wielu szczegółów.

Firma Sony wczoraj zapowiedziała prezentację konsoli PlayStation 5. Po opublikowaniu informacji na temat wydarzenia liczyliśmy na to, że w końcu poznamy wszystkie szczegóły dotyczące działania i wyglądu nowej konsoli. Niestety jednak dzisiejsza transmisja online okazała się bardzo rozczarowująca. Spodziewaliśmy się mocnej odpowiedzi na działania konkurencji, otrzymaliśmy garstkę informacji, która w żaden sposób nie rozpala emocji związanych z nowym produktem.

Prezentacja PlayStation 5

Prezentację dotyczącą nowej konsoli prowadził Mark Cerny, który jest głównym architektem PlayStation 5. I choć całą prezentację najlepiej opisuje jedno słowo – nuda, to w końcu poznaliśmy pełną specyfikację nowej konsoli. Czy jest tak dobrze, jak się tego spodziewaliśmy? Poniżej szczegóły dotyczące urządzenia:

  • CPU: Zen 2, 8 rdzeni 3.5 GHz (zmienna częstotliwość)
  • GPU: 10.28 TFLOPS, 36 CUs @ 2.23 GHz (zmienna częstotliwość)
  • RAM: 16 GB GDDR6, 256-bit
  • Przepustowość pamięci: 448GB/s
  • Napęd optyczny: 4K UHD Blu-ray
  • Dedykowany chip audio Tempest 3D
  • Rozszerzanie pamięci: NVMe SSD Slot, USB HDD
  • Dysk twardy: 825GB SSD

Co ciekawe, większość parametrów zgadza się z przeciekami, które do nas docierały. Prawda jest jednak taka, że w porównaniu do zapowiedzianego Xbox Series X, nowa konsola Sony nie ma się czym chwalić. PlayStation 5 będzie miało mniejszą wydajność układu graficznego oraz mniejszą pojemność dysku. Obecna specyfikacja mogłaby wskazywać na to, że jakiś czas po premierze podobnie jak w przypadku PlayStation 4, może pojawić się wersja Pro.

PlayStation 5 – kompatybilność wsteczna

Firma Sony potwierdziła, że ich najnowsza konsola zaoferuje kompatybilność wsteczną. Niestety jednak z ujawnionych informacji wynika, że nie będzie to kompatybilność znana nam z urządzeń Xbox. W ich przypadku nowa konsola Series X pozwoli na odpalenie gier ze wszystkich wstecznych generacji. PlayStation 5 ma pozwolić graczom na zagranie w większość popularnych gier, które były przygotowane na PlayStation 4. Chyba wszyscy liczyli na coś więcej.

Niestety o konsoli cały czas wiemy bardzo niewiele. Na ten moment pozostaje nam czekać na olejną prezentację konsoli, która zgodnie z planami powinna pojawić się w sklepach pod koniec roku.

Źródło: Sony

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt grawitacyjny do telefonu?

Nowoczesny smartfon na co dzień służy nam nie tylko...

Co nas czeka w trzecim odcinku The Last of Us?

"The Last of Us" to jeden z najważniejszych tytułów...

ChatGPT już niedługo z płatną wersją?

OpenAI - właściciel ChatGPT, podobno testuje wersję płatną tego...
0
Would love your thoughts, please comment.x