Skąd brać zdjęcia do grafik? 3 miejsca w sieci

Zajmujesz się grafiką? Zobacz, skąd pobierać zdjęcia bez opłat. Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najlepsze fotografie do swoich projektów.

Projektowanie graficzne, nawet jeśli robimy to na swój użytek na przykład do mediów społecznościowych, wymaga odpowiedniej jakości zdjęć. Jeśli sam nie jesteś fotografem lub nie masz dostępu do pięknych fotografii, możesz użyć tych, które są dostępne w internecie. Nie wszystkie serwisy pobierają opłaty za pobranie zdjęcia. Dziś podpowiadamy, z jakich stron korzystać, by przygotować różne materiały np. kalendarze, wizytówki czy plakaty, które możesz zlecić do realizacji w drukarni internetowej.

Zdjęcia i program do tworzenia grafik: Canva

Nasz pierwszy typ to popularny serwis Canva. Łączy on w sobie elementy prostego programu graficznego i bazy obrazów – daje dostęp do aż ponad 100 milionów zdjęć, filmów i innych przydatnych w projektowaniu obiektów.

W jednym miejscu możesz tworzyć grafiki do mediów społecznościowych np. posty na Facebooka, Instagrama, relacje oraz banery reklamowe, tła do profili social media. Canva pozwala również zaprojektować wizytówki, plakaty, menu do restauracji, kartki okolicznościowe, CV, okładki, książki, planery, plany lekcji i mnóstwo innych. To bogaty serwis szablonów w odpowiednich rozmiarach.

Co ciekawe, bezpośrednio po zaprojektowaniu, możecie przygotować formatu pliku np. do drukarni internetowej. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://www.drukarniaonline.pl/.

Canva w swoich zasobach ma mnóstwo zdjęć z różnych kategorii. Bez problemu znajdziecie tu tła, zdjęcia jedzenia, wnętrz, zwierząt, fotografie tematyczne. Wystarczy wpisać słowo kluczowe w wyszukiwarkę, by otrzymać setki zdjęć z danego tematu. Z serwisu można korzystać bezpłatnie. Jeśli jednak chcemy mieć dostęp do zdjęć premium oraz dodatkowych funkcji, można pokusić się o zakup subskrypcji.

Plusem Canvy w wersji premium jest możliwość dodania elementów identyfikacji marki: fontów, logotypów, kolorów – ułatwia to tworzenie grafik brandowych.

Bank zdjęć: Pixabay

To zdecydowany faworyt w udostępnianiu darmowych fotografii. W serwisie znajdziecie ponad 2,5 mln zdjęć – wszystkie możesz kopiować, modyfikować, rozpowszechniać. Zdjęcia można wykorzystywać do celów komercyjnych.  Możesz zatem pobrać zdjęcie i bez przeszkód umieścić je w swoich social media czy użyć na baner reklamowy czy plakat. Zdjęcia dostępne są w różnych rozdzielczościach: możesz wybrać, jaki format chcesz pobrać.

Jakie kategorie zdjęć dostępne są na Pixabay? Znajdziesz to fotografie o tematyce: Natura, Krajobrazy, Architektura, Ludzie, Jedzenie i wiele wiele innych.

Zdjęcia jedzenia

Piękne fotografie jedzenia można znaleźć np. Foodiesfeed.com. Dostępne są zdjęcia świetnej jakości, z różnych kategorii kulinarnych. Wszystkie zdjęcia publikowane na Foodiesfeed są objęte licencją Creative Commons Zero (CCO). Oznacza to, że możesz je kopiować, modyfikować, rozpowszechniać i wykorzystywać za darmo, również w celach komercyjnych.

Możesz zatem stworzyć własną książkę kucharską, wybrać zdjęcia, dodać przepisy i zlecić drukarni internetowej druk np. w formacie katalogu szytego. Enjoy!

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą drukarniaonline.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Apple wypuszcza iOS 16.3. Jak przyspieszyć iPhone po aktualizacji?

Aktualizacja iOS 16.3 na Apple jest już dostępna. Użytkownicy...

Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od...

Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego...

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...

Zalman prezentuje nowy znak słowny oraz nowe logo firmy

Firma Zalman znana ze sprawdzonych rozwiązań chłodzących i obudów PC...
0
Would love your thoughts, please comment.x