More

  SPOILER | True Detective S04E03 Co wydarzyło się w Ennis?

  Śledztwo Navarro i Danversa nabiera tempa po odkryciu wstrząsającego nagrania. Zakończenie rzuca nowe światło na tajemnice otaczające śmierć naukowców z Tsalal oraz tajemniczą toksyczność miasta Ennis.

  Zagadka pod lodem

  W kluczowym momencie odcinka, Navarro i Danvers oglądają wideo, które Annie nagrała tuż przed swoim porwaniem. To, co dokładnie odkryła Annie może być kluczem do zrozumienia przyczyn plagi nawiedzającej miasto Ennis. Kontaminacja ta doprowadziła do kolejnego tragicznego przypadku śmierci dziecka urodzonego przez kobietę z ludu Inupiaq, wzmagając protesty rdzennej ludności.

  fot. HBO

  Nie tylko zimno zabija

  Odcinek ujawnia, że naukowcy z Tsalal nie zamarzli na śmierć, jak wcześniej przypuszczano. Zamiast tego, zginęli z przerażenia, podobnie jak widziano to w przypadku stada Caribeau na początku sezonu. Tajemnica, co spowodowało śmierć tych zwierząt, może mieć bezpośredni związek ze śmiercią naukowców oraz z zagadkową toksycznością Ennis.

  Śmiertelna wizja

  Ostatnie chwile Lund’a na łóżku szpitalnym, który mówi „Obudziliśmy ją„, sugerują element nadprzyrodzony. Jego słowa mogą być jednak urojeniem, podobnym do wizji Navarro, sugerując, że nienaturalne zdarzenia i wizje doświadczane przez mieszkańców Ennis mogą być efektem lokalnej toksyczności.

  Oglądaj True Detective na HBO Max!

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe