More

  Tania mysz dla graczy – Genesis Krypton 555 | Recenzja

  Jeśli szukasz niedrogiej myszki, która miałaby stanowić idealny kompromis cena/możliwości – przyjrzyj się naszej propozycji. Marka Genesis prezentuje swoją mysz – Krypton 555, która ma wyróżnić się designem i funkcjonalnością w cenie zaledwie 99 zł. Zapraszamy na małą lekturę.

  Pierwsze wrażenia

  Krypton 555 od razu zwraca uwagę swoją lekką, aczkolwiek sporą konstrukcją – głównie za sprawą obudowy w „plaster miodu”. Programowalne podświetlenie RGB dla logo firmy, kółka oraz podstawy dodaje charakteru. Mysz dobrze leży w dłoni i nie wymaga dłuższej adaptacji do jej kształtu.

  Całość zapakowana jest fabrycznie w dość standardowe kartonowe pudełko. Warto wspomnieć, że w zestawie otrzymujemy dodatkowe ślizgacze. Pleciony przewód USB w stylu paracordu sprawia wrażenie trwałego. Możemy mieć jedynie małe zastrzeżenia do jakości przycisków DPI i RGB.

  Genesis Krypton 555

  Funkcjonalność

  Sensor optyczny „Pixart PAW3333” ma zapewniać precyzyjne śledzenie ruchów. Zakres DPI od 200 do 8000 umożliwi dostosowanie myszki do indywidualnych potrzeb, a 7 programowalnych przycisków naszym zdaniem w zupełności wystarczy. Myszka jest responsywna, przyciski stawiają odpowiedni, wyczuwalny opór i nie drążnią. Scrollowanie jest słyszalne, ale nie powinno Wam przeszkadzać (zwłaszcza w segmencie myszek gamingowych). Ślizgacze sprawiają wrażenie szybko rysujących się.

  Genesis Krypton 555

  Oprogramowanie

  Pobranie oprogramowania ze strony producenta ułatwi dostosowanie funkcji myszki. Możecie między innymi dostosowywać przyciski, tworzyć makra, czy regulować DPI. Dwa główne obszary – wokół logo i u podstawy myszki – mogą świecić, pulsować czy płynnie zmieniać kolory. Opcji ustawień jest oczywiście o wiele więcej.

  Jedną z kluczowych cech Krypton 555 jest wbudowana pamięć. Dzięki niej wasze ustawienia zostaną zapamiętane, niezależnie od tego, do którego komputera podłączycie mysz. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy często przepinają się pomiędzy komputerami.

  Genesis Krypton 555

  Najważniejsze dane techniczne

  Podkładka Carbon 500 MAXI FLASH G2

  Komplementarnym akcesorium może okazać się podkładka Carbon 500 MAXI FLASH G2, która zaoferuje graczom stabilność i precyzję ruchów myszki. Podkładka zapakowana jest w wygodne opakowanie, które nie zwiastuje dużych rozmiarów akcesorium. Carbon 500 Maxi Flash G2 o wymiarach 900 x 450 milimetrów idealnie sprawdzi się na każdym biurku, zapewniając dużą przestrzeń do pracy i grania.

  Powierzchnia górna tej podkładki, wykonana z tkaniny, oferuje tzw. powierzchnię speed, która znacząco poprawia precyzję śledzenia ruchów myszki, podczas gdy spód z gumy z antypoślizgowym wykończeniem zapewnia niezbędną stabilność podczas intensywnych sesji gamingowych. Co więcej, wodoodporność materiału stanowi praktyczny atut, chroniąc podkładkę przed niechcianymi skutkami przypadkowego rozlania napoju.

  Podsumowanie

  W cenie od 99 zł otrzymujemy funkcjonalną i całkiem ładnie prezentującą się mysz przewodową. Genesis Krypton 555 kierowana jest dla tych, którzy szukają nieco więcej w cenie podstawowego modelu. System podświetlenia RGB bez wątpienia jest miłym akcentem, ale to właśnie aspekty techniczne stanowią o sile tej myszy w swojej półce cenowej.

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe