More

  Uszkodziłeś mechaniczne iPhone’a 13? Szkoda nerwów na naprawę w serwisie producenta

  Każdy posiadać sprzętu Apple zna jego plusy i minusy. Niezależnie od przeważających zalet bardzo często nie zwracamy uwagi na „ciemne” strony producentów, które mogą zniechęcić. W przypadku Apple taką ciemną stroną jest obsługa pogwarancyjna telefonów iPhone. Niestety według serwisów producenta niektórych uszkodzeń wynikających z winy użytkownika nie da się usunąć poprzez naprawę. Niezależnie od plusów najnowszego iPhone’a 13 jego obsługa serwisowa w autoryzowanych punkcie (wymiana wyświetlacza) nie będzie miała sensu.

  Po zakupie najnowszych iPhone’ów będziemy musieli uważać, aby ich nie uszkodzić mechanicznie, bo możemy mieć później problemy z naprawą. Ewentualna wymiana baterii iPhone Warszawa na pewno będzie w tym przypadku najmniejszym zmartwieniem.

  Wymiana wyświetlacza iPhone 13 będzie droga!

  Apple już w przypadku poprzednich modeli wskazywał nam, że każde uszkodzenie mechaniczne może skończyć się dla nas sporymi kosztami. Nic na to nie wskazuje, aby w przypadku modelu iPhone 13 było zupełnie inaczej. Powód? Trudna polityka producenta sprawdzająca się do dziś. Uszkodzenia mechaniczne to częste powody wizyty w serwisach. Wszystko dlatego, że nowoczesne smartfony są bardzo „śliskie” i łatwo mogą wyśliznąć się nam z ręki. Dzisiejsze telefony nie są już tylko prostym urządzeniem służącym do kontaktu poprzez połączenie telefoniczne, SMS lub MMS. Dla niektórych ludzi łatwe i szybko synchronizujące się telefony ułatwiają funkcjonowanie na każdym etapie życia. Co to oznacza? Te małe i śliskie urządzenia towarzyszą nam np. podczas porannego joggingu, ćwiczeń czy chociażby nauki. Telefony narażone na „współpracę” w różnych środowiskach łatwo mogą się uszkodzić, w szczególności szklane elementy.

  Cennik wymiany wyświetlacza iPhone / fot.apple.com

  Mówimy tutaj głównie o wyświetlaczu oraz pokrywie baterii. Apple dość surowo patrzy na odpłatne usuwanie uszkodzeń mechanicznych. Wystarczy, że oprócz LCD uszkodzona jest jeszcze ramka lub inny element, a wtedy nasze urządzenie będziemy mogli już tylko odpłatnie wymienić na odnowiony egzemplarz. Czy to żart? Nie, spytajcie użytkowników Apple, którzy z pewnością potwierdzą, że wiele ekspertyz serwisowych, jakie widzieli nie było dla nich zbyt przyjemne. Bardzo podobnie będzie z modelem iPhone 13 (oraz całą rodziną). Widzimy to po oficjalnym cenniku dla iPhone’ów 12, gdzie wymiana wyświetlacza kosztuje 1309 zł. Możliwość przeprowadzenia takiej naprawy występuje dopiero w sytuacji braku innych uszkodzeń (np. obłupanej ramki). W przeciwnym razie serwis producenta może nam zaoferować jedynie wymianę na refurba na nasz koszt.

  Jeśli uważacie, że wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 będzie znacznie tańsza niż 1309 zł, to niestety muszę Was zmartwić. Cena może poszybować w górę lub utrzymać się na podobnym poziomie, a przypominam, że mówię tylko o wymianie ekranu dla modelu iPhone 13, nie wspominając innych modeli.

  Masz do wymiany wyświetlacz w telefonie iPhone 13? Szukaj pomocy poza serwisem producenta

  Odpowiedzi na powyższe pytanie są bardzo proste. Po pierwsze starajmy się dbać o tak drogi sprzęt (nie mówię tylko o Apple), bo wizyty w serwisach producenta w celu naprawy pękniętego ekranu po prostu nie mają sensu. W przypadku każdego uszkodzenia smartfona z naszej winy zostanie nam wystawiony spory kosztorys, który na wejściu nas przestraszy. Zakładam, że mało kto zdecyduje się na tak drogą naprawę. A może jednak znajdzie się chętny mający na zbyciu trochę pieniędzy? Wtedy polecam wykonanie naprawy w gwarancyjnym serwisie Apple, bo zyskujemy sporo korzyści. Wśród nich oczywiście wznowienie gwarancji liczonej od momentu zakupu.

  fot.ctdi.pl

  Po drugie warto pomyśleć o zabezpieczeniu smartfona. Jeśli nie chcemy płacić wysokich pieniędzy za wymianę wyświetlacza w telefonie iPhone 13, którego dopiero co zakupiliśmy poszukajmy ubezpieczenia na całe urządzenie. Zgodzę się, że to również koszty, ale lepsza taka ochrona niż żadna. Mam rację? Jest to bardzo indywidualne podejście, które każdy z Was winień sam przeanalizować. Odpłatna wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13, czy może jednak zawczasu kupione ubezpieczenia np. u operatora rozłożone w ratach? Decyzja należy do Was.

  Uszkodzenie ramki iPhone 8

  Po trzecie pamiętajmy, że oprócz ubezpieczenia możemy zabezpieczyć smartfona wszelkimi opcjami dostępnymi na rynku. Mowa oczywiście o pokrowcach i szkłach hartowanych. Jest w czym przebierać, a niektórzy producenci ciągle patentują nowe sposoby zabezpieczenia naszych telefonów za całkiem nieduże kwoty. Do porady numer 3 idealnie pasuje przysłowie: jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Lepsza jakakolwiek ochrona smartfona niż żadna.

  Wymiana szybki w telefonie iPhone 13 ostatnią deską ratunku

  Nie każdy upadek smartfona kończy się wylaniem ekranu. Zdarzają się (stosunkowo często) tylko pęknięcia szybek, które na szczęście można odseparować od całego wyświetlacza. Sam Apple nie pochwala takich metod i nie oferuje tego typu usług, ale to nie oznacza, że nie można ich znaleźć w internecie, jako usługi serwisowe.

  Jeśli nasz iPhone 13 nie wymaga wymiany wyświetlacza, to za nami połowa sukcesu. LCD to jedna z droższych części, którą szkoda wymieniać w całości przy pękniętej szybce. Nie jeden serwis telefonów iPhone Warszawa z pewnością będzie miał chrapkę na tego typu usługę. Czy będzie ona droga? Na pewno poniesiemy koszty, ale będą one nieco mniejsze. Obecnie ciężko powiedzieć, jak przedstawiać się będą one dla iPhone 13, ale możemy je oszacować w granicach około 300-400 zł względem całościowej wymiany wyświetlacza. Oczywiście w takich naprawach ważny jest również czas. Urządzenia się starzeją, a nowe wyższe modele i amortyzacja robi swoje.

  Proces wymiany szybki w telefonie iPhone 13 może odświeżyć każdego uszkodzonego smartfona. Warto dodać, że często do uszkodzeń dochodzi zaraz po oficjalnych sprzedażach urządzeń, a w takim przypadku usunięcie uszkodzonej szybki, to jedna rozsądna możliwość, z jakiej możemy skorzystać. Szkoda wyrzucać drogi telefon ze sprawnym wyświetlaczem oraz sporymi możliwościami sprzętowymi.

  fot. ifixit

  Warto mieć na uwadze wszystkie powyższe uwagi uważając na każdego smartfona, jakiego kupujemy. Jednak to Apple w stosunku do klientów ma bardzo skomplikowane procedury serwisowe, których realizacja do najtańszych nie należy. Miejmy nadzieję, że nikt z Was nie będzie musiał dokonywać wymiany szybki w telefonie iPhone 13, nie wspominając o wylanym ekranie, bo to jest najgorsze co może spotkać każdego użytkownika nowoczesnych smartfonów.

  Nowe