More

  Zdaniem Bukmacherskiezakłady: Jakie sporty najchętniej obstawiają polscy gracze?

  Jak już zapewne wiecie, Polacy są pasjonatami sportu więc nic dziwnego, że duża część narodu uwielbia także kibicować swoim ulubionym drużynom poprzez obstawianie. Choć miejscowi lubią wszelkiego rodzaju kategorie i dyscypliny, w tym artykule dowiesz się, jakie sporty cieszą się największą popularnością wśród polskich graczy, co wynika z danych udostępnionych przez Bukmacherskiezaklady.

  Popularność zakładów sportowych w Polsce

  Mimo że w Polsce obowiązują dość rygorystyczne przepisy dotyczące hazardu, zakłady sportowe są legalne i jako takie cieszą się dużą popularnością. Wartość lokalnego rynku szacuje się na 1 miliard dolarów, a Polacy mogą także korzystać z międzynarodowych bukmacherów. Z tego powodu gracze mają dostęp do dużego wyboru rankingowych bukmacherów, a aby znaleźć tego najlepszego, wielu z nich zwraca się do internetowych serwisów z recenzjami, takich jak Bukmacherskiezaklady.net. Platformy takie dostarczają bezstronnych opinii na temat wiodących operatorów w okolicy, dzięki czemu gracze mogą podjąć świadomą decyzję w oparciu o ważne kryteria branżowe, które mogą mieć wpływ na ich wrażenia z gry.

  Najpopularniejsze sporty wśród polskich graczy

  Spójrz na listę sportów, w których Polacy uwielbiają obstawiać:

  Piłka nożna

  Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w Polsce, a miejscowi sami są aktywnymi graczami. W kraju jest około 500 000 zawodników i setki lig amatorskich, w których mogą oni pochwalić się swoimi umiejętnościami. Jeśli chodzi o widzów, 40% Polaków regularnie ogląda piłkę nożną, a wielu z nich zajmuje się także zakładami sportowymi. Graczy szczególnie interesują wydarzenia takie jak Puchar Świata FIFA, Ekstraklasa i Puchar Polski, a także Mistrzostwa organizowane przez uefa.com. Ponadto gracze mogą obstawiać ponad 50 lig piłkarskich, a ich największą atrakcją są Bundesliga, Serie A, Premier League i La Liga.

  Skoki narciarskie

  Skoki narciarskie po raz pierwszy zyskały popularność w latach 70. i od tego czasu Polacy szaleją na ich punkcie. Obecnie skoki narciarskie są jedną z najważniejszych dyscyplin w kraju, a miejscowi regularnie okazują wsparcie swoim sportowcom, którzy są uważani za celebrytów. Zainteresowanie sportem potęguje także fakt, że Polska należy do najpopularniejszych kierunków narciarskich w Europie. Zapotrzebowanie na zakłady w skokach narciarskich jest tak duże, że u krajowych bukmacherów zawsze możesz mieć możliwość obstawiania. Ponieważ jednak sport ten nie jest wydarzeniem o zasięgu globalnym, gracze muszą ograniczyć swoje możliwości do lig europejskich.

  Siatkówka

  Siatkówka jest dyscypliną masowo śledzoną i wspieraną przez Polaków, nic więc dziwnego, że męska reprezentacja znajduje się w światowej czołówce. Sport ten cieszy się uznaniem w społeczeństwie od dziesięcioleci, ale jego popularność eksplodowała w 1976 roku, kiedy reprezentacja kraju po raz pierwszy i jedyny zdobyła złoty medal olimpijski. Obecnie średni czas oglądania tego sportu w całym kraju wynosi 52%, a namiętni fani zawsze znajdą mecz lub turniej, na który mogą postawić zakład. Do najpopularniejszych lig w kraju należą: Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, PlusLiga, I Liga i TAURON 1. Liga.

  Piłka ręczna

  Choć na świecie piłka ręczna może nie jest tak popularna, w Polsce ludzie ją po prostu uwielbiają. Sport ten istnieje od 1956 roku, ale nie zyskał międzynarodowej sławy, takiej jak piłka nożna, koszykówka i inne dyscypliny. Jednak w Polsce zajmuje dość wysoką pozycję, gdzie około 40% populacji regularnie ogląda ważne mecze, zwłaszcza te będące częścią większych turniejów. W tej chwili szczególnym zainteresowaniem mieszkańców cieszą się ligi: Ekstraklasa, Superliga, Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn oraz Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet.

   

  Polska jest pełna miłośników sportu, a dzięki pojawieniu się bukmacherów stacjonarnych i internetowych, mieszkańcy mogą regularnie i bezproblemowo obstawiać swoich faworytów. Choć naród interesuje się wieloma różnymi sportami, większość Polaków woli obstawiać piłkę nożną, skoki narciarskie, siatkówkę i piłkę ręczną.

   

  Nowe