More

  10. edycja European Rover Challenge – Polska gospodarzem!

  Setki młodych inżynierów, przekraczając granice wyobraźni i własnych słabości, rozpoczęły rywalizację o szansę uczestnictwa w finałach 10. jubileuszowej edycji European Rover Challenge (ERC) – najtrudniejszych zawodach robotyki kosmicznej na świecie.

  W tym roku, 69 elitarnych drużyn z całego świata, gotowych podjąć wyzwania naśladujące misje kosmiczne NASA, podjęło rękawicę rzuconą przez Organizatorów. Wydarzenie, będące celebracją nauki i technologii, odbędzie się w dniach 6–8 września 2024 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  European Rover Challenge

  Niezwykłe zmagania kosmiczne

  W zawodach ERC kluczowa jest efektywność wykonywania zadań – od autonomicznej nawigacji po przeprowadzanie odwiertów i analizę składu próbek geologicznych. Roboty muszą stawić czoła wyzwaniom, które odzwierciedlają trudności eksploracji kosmosu, co sprawia, że jest to niepowtarzalne wydarzenie integrujące społeczność naukową i biznesową zainteresowaną kosmicznymi technologiami.

  European Rover Challenge

  Kosmiczne doświadczenie dla każdego na ERC 2024!

  To nie tylko zawody – ERC to także biznesowa konferencja i Strefa inspiracji, gdzie można zetknąć się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie kosmosu. To idealne miejsce dla pasjonatów wszystkich wieków, oferujące spotkania z ekspertami i możliwość nauki o przyszłości osad na Księżycu i Marsie.

  European Rover Challenge – naszym zdaniem

  Obserwując przygotowania do tegorocznej edycji ERC, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stajemy na progu nowej ery w eksploracji kosmosu. Polska, będąc gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia, umacnia swoją pozycję w międzynarodowej arenie technologii kosmicznych.

  To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak młodzi inżynierowie z całego świata przełamują technologiczne bariery, dążąc do realizacji swoich marzeń o kosmosie!

  Zobacz też:
  SpaceX przedstawia spektakularne zdjęcia swojego projektu
  Jak spakować się na podróż? Niezwykły przewodnik
  SpaceX i historyczny lot na Księżyc: pierwszy prywatny lądownik w drodze

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe