More

  AOC Q27T1 – recenzja monitora, który powstał we współpracy z Porsche

  Coraz częściej spotykamy się z produktami, które powstają podczas współpracy różnych firm. I choć niektóre kooperacje mogłyby wydawać się oczywiste, to czy spodziewalibyście się połączenia firmy motoryzacyjnej i producenta monitorów? Okazuje się, że dzięki markom AOC oraz Porsche stało się to możliwe. Zapraszam na recenzję owocu tej współpracy, jakim jest monitor AOC Q27T1.

  Trzeba przyznać, że ten rok wielu pracowników i właścicieli firm zaskoczył. Nie każdy był przygotowany do pracy z domu, przez co wiele służbowych obowiązków mogło wydawać się nieco bardziej uciążliwe. Dlatego też bardzo ucieszyłam się z możliwości przetestowania monitora AOC, który miał mi pomóc w wykonaniu kilku większych projektów firmowych. Jak sprawdził się podczas codziennego użytkowania?

  AOC Q27T1 – zawartość opakowania i wygląd

  Monitor otrzymujemy zapakowany w duży karton, w którym znajdują się klasyczne wypełniacze ze styropianu. Oczywiście to bardzo dobre rozwiązanie, które gwarantuje nam, że urządzenie dotrze do nas w całości. W środku poza samym monitorem otrzymujemy jeszcze: instrukcję obsługi, kabel HDMI, kabel display port oraz kabel zasilający. To duży plus, że producent dba o to, aby dostarczyć nam wszystkie niezbędne do podłączenia urządzenia przewody.

  Tak jak wspomniałam, monitor został zaprojektowany we współpracy ze studiem projektowym Porsche. Muszę jednak przyznać, że o ile patrząc na samochody marki, jesteśmy w stanie dostrzec elegancję i odrobinę sportowego pazura, to sam monitor raczej należy do bardzo minimalistycznych projektów. Gdybym nie dowiedziała się o tej współpracy, z pewnością nie domyśliłabym się, że studio projektowe Porsche brało udział w tworzeniu tego modelu. Mimo to monitor prezentuje się bardzo ładnie. Jest po prostu elegancki i minimalistyczny.

  Na pochwałę zasługują na pewno wąskie ramki po bokach oraz na górnej krawędzi monitora. Jedynie dolna jest nieco grubsza. Znajdują się jednak na niej klawisze funkcyjne, więc jest to pewna forma uzasadnienia. Nie ukrywam jednak, że zastosowanie całej wąskiej ramki nadałoby monitorowi jeszcze fajniejszego charakteru.

  Z tyłu producent umieścił wszystkie niezbędne porty, które zostały ukryte pod plastikową klapką. Znajdziemy tam: DisplayPort, dwa złącza HDMI oraz wyście słuchawkowe.

  Elementem, który dodatkowo nadaje całości eleganckiego wyglądu, jest ciekawie zaprojektowana, metalowa stopka. Dzięki temu monitor stoi na biurku bardzo stabilnie. Takie zaprojektowanie stopki ma jednak swoje minusy. Jeśli nie będziemy posiadać za monitorem specjalnej listy w ścianie, musimy liczyć się z tym, że wszystkie przewody będą widoczne. Stopka została zaprojektowana tak, że możemy decydować jedynie o kącie pochylenia ekranu. Nie będziemy mogli obracać go na boki, ani zmieniać jego wysokości.

  AOC Q27T1 – użytkowanie

  Monitor AOC Q27T1 posiada ekran o rozmiarze 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Moim zdaniem 2K to zdecydowanie wystarczająca rozdzielczość na urządzenie tej wielkości. W moim przypadku monitor służy mi wyłącznie do pracy. Jeśli chcę obejrzeć film lub pograć, wykorzystuję do tego telewizor i konsolę. Jeśli jednak zdecydujecie się podłączyć pod niego konsolę, to monitor dobrze sobie z nią poradzi. Czas reakcji monitora to około 5 ms, a częstotliwość odświeżania wynosi 75 Hz.

  Monitor posiada patrycę IPS, dlatego też podczas pierwszego uruchomienia monitora warto przejrzeć wszystkie ustawienia urządzenia, które będzie można skonfigurować pod swoje preferencje. Po odpowiednim ustawieniu monitora będziemy mogli liczyć na ładne i żywe kolory. Podczas codziennej pracy nie spotkałam się też z efektem smużenia. Dużym plusem jest też zastosowana przez producenta funkcja „flicker free”, która ogranicza efekt migotania ekranu.

  Czy warto kupić monitor AOC zaprojektowany przez Porsche?

  Monitor miałam okazję testować przez miesiąc. Muszę przyznać, że podczas codziennej pracy zrobił na mnie dobre wrażenie. Dobrze poradził sobie też w przypadku grania na konsoli. Oczywiście warto pamiętać, że nie jest to telewizor ani typowy monitor gamingowy, jednak bez problemu będzie go można wykorzystać do codziennych hobbistycznych rozgrywek. Dużym plusem monitora jest elegancki wygląd i jakość wykonania. Jestem przekonana, że osoby, które zdecydują się na zakup tego modelu, będą zadowolone z podjętej decyzji.

   

  Monitor AOC Q27T1 dostępny jest w cenie około 1090,00 zł.

  Nowe