Oglądanie Apple TV na telewizorach LG Smart TV już możliwe

0
754

LG wprowadza nowe aplikacje od Apple na swoje telewizory z systemem operacyjnym WebOS. Dzięki temu użytkownicy będą mieć dostęp do większej liczby platform i treści, takich jak Apple TV, Apple Music, AirPlay i HomeKit.

Apple TV na telewizorach LG Smart TV

Firma LG zapewne liczy, że dzięki wprowadzeniu tego udogodnienia znacznie wzmocni swoją pozycję na rynku inteligentnych telewizorów, a przy okazji zapewni swoim użytkownikom jeszcze więcej możliwości. Nie ma co się dziwić, gdyż taki dostęp do Apple TV i Apple Music umożliwi na korzystanie z ponad 100 tysięcy filmów i programów. Warto tu zaznaczyć, że to wszystko jest oczywiście bez reklam.

WebOS Hub z dostępem do Apple (źródło: LG)

Do tego ponad 100 milionów utworów muzycznych w jakości 4K dzięki Apple Music. AirPlay umożliwi strumieniowe przesyłanie z iPhone’a, iPada i Maca bezpośrednio na Smart TV. Nie zapominajmy także o możliwości uruchomienia Apple Music Radio.

WebOS Hub z dostępem do Apple (źródło: LG)

O wiele więcej możliwości

Dostęp do aplikacji HomeKit pozwoli użytkownikom kontrolować inteligentne urządzenia domowe z poziomu telewizora, dając jeszcze więcej możliwości i wygody. To zdecydowany ukłon w stronę wygody użytkownika. Jednak nie powinno to wcale nikogo dziwić. Od lat można zauważyć, że firma LG stara się sukcesywnie wzmacniać swoją pozycję na rynku inteligentnych telewizorów. Robi to właśnie między innymi poprzez aktualizację oraz wprowadzanie coraz większej liczby aplikacji.

Na swoim koncie ma już współprace z firmami takimi jak: Seiki, Eko, Stream System, Konwa, Aiwa czy Hyundai. Dlatego możemy się tylko domyślać, że jest to kwestią czasu kiedy poinformujemy o kolejnych udogodnieniach dla użytkowników sprzętu marki LG.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj