More

  BMW serii 7 z autonomiczną jazdą od wiosny 2024!

  Już wiosną przyszłego roku właściciele wybranych modeli BMW będą mogli pozwolić swoim samochodom na autonomię za kierownicą. Niemiecki producent aut zapowiedział, że w marcu 2024 roku wprowadzi automatyczną jazdę na poziomie 3 dla serii BMW 7, z możliwością składania zamówień już w grudniu.

  Automatyzacja na poziomie 3, zgodnie ze standardami Stowarzyszenia Inżynierów Motoryzacyjnych (SAE), umożliwia samochodowi samodzielną jazdę w określonych warunkach, przy czym kierowca musi być gotowy przejąć kontrolę, gdy pojazd tego zażąda.

  Autonomia w luksusowej odsłonie: BMW serii 7 z nową funkcją

  Począwszy od wiosny przyszłego roku, nowa funkcjonalność będzie dostępna wyłącznie dla pojazdów BMW serii 7. Niemniej jednak oferta będzie ograniczona, gdyż usługa nie obejmie modeli i7 eDrive50 oraz i7 M70 xDrive i będzie dostępna wyłącznie w Niemczech jako opcja dodatkowa za 6000 euro.

  BMW

  BMW a konkurencja: Pierwszy z połączeniem poziomu 2 i 3

  BMW zaznacza, że jest pierwszym producentem samochodów, który oferuje jednocześnie systemy automatyzacji na poziomie 2 (dostępne we wszystkich nowych modelach serii 5) oraz poziomie 3. To postawienie poprzeczki wyżej w kontekście komercyjnego wykorzystania automatyzacji na poziomie 3, gdzie do tej pory jedynie Mercedes-Benz oferował takie rozwiązania w ograniczonym zakresie.

  Nowoczesna technologia jako standard jutra

  BMW wykorzystuje do tego celu łączność 5G, precyzyjne pozycjonowanie GPS, kamery, sensory ultradźwiękowe, radary i 3D lidar, co pozwala systemowi działać w prędkości do 60 km/h, także w nocy.

  Podsumowując, BMW wprowadza innowacje, które mogą zrewolucjonizować codzienne podróże, szczególnie w ruchu miejskim czy korkach.

  Nowe