More

  Apple otworzyło sekretne laboratorium AI… w Europie

  Apple zaskakuje otwarciem nowego, tajnego laboratorium sztucznej inteligencji w Europie. Ośrodek ten już zdążył zwrócić uwagę ekspertów z branży i zyskać miano „Vision Lab”. Co skłoniło giganta z Cupertino do wybrania właśnie tej lokalizacji? Zdaniem profesora Luca Van Goola przyczyniły się do tego przejęcia dwóch lokalnych start-upów AI: grupy zajmującej się rzeczywistością wirtualną FaceShift oraz firmy specjalizującej się w rozpoznawaniu obrazów Fashwell.

  Laboratorium tajemnic Apple

  W przeciwieństwie do innych oddziałów firmy, nowe laboratorium w Zurychu charakteryzuje się wysokim stopniem tajemnicy. Sąsiednie biznesy nawet nie zdawały sobie sprawy, że znajdują się obok jednego z najnowocześniejszych centrów badawczych Apple. go.

  Zgromadzeni w Zurychu specjaliści, (wielu z nich pozyskanych od konkurentów takich jak Google) pracują nad nowymi, zaawansowanymi modelami AI. Modele te integrują wprowadzanie tekstu i obrazów, aby produkować odpowiedzi na zapytania użytkowników – podobnie jak robi to chatbot ChatGPT firmy OpenAI. Innowacje te mają potencjalnie zrewolucjonizować sposób, w jaki są obecnie wykorzystywane interaktywne technologie.

  apple

  Nie bez znaczenia jest fakt, że Apple skutecznie przyciągnęło do swojego zespołu ponad trzydzieści sześć wyższych specjalistów AI, którzy wcześniej byli związani z Google. John Giannandrea, obecny wiceprezes Apple ds. uczenia maszynowego i AI, który wcześniej kierował działem AI w Google, odegrał kluczową rolę w przyciągnięciu tych talentów.

  Nadchodzące innowacje w iOS 18

  Oczekuje się, że w nadchodzącym roku Apple wprowadzi znaczące ulepszenia w swoim systemie operacyjnym iOS 18, skupiając się głównie na integracji zaawansowanych funkcji AI.

  Przypuszcza się, że Siri, asystent głosowy firmy, otrzyma możliwość generatywnej sztucznej inteligencji, podobnej do tej z ChatGPT. Detale tych zmian mają być ogłoszone później w tym roku.

  Zobacz też:
  Najlepsze akcesoria do iPhone według Apple – co warto kupić?
  iPhone 16 Pro Max z najlepszym aparatem w historii Apple
  Jak anulować subskrypcję Apple? Na różnych urządzeniach | PORADNIK

  źródło: 9to5mac.com

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe