Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju modeli Canon EOS. Producent właśnie pracuje nad flagowcem z serii R1, który ma być z założenia lepszy niż EOS-a R3.

Canon EOS R1 na razie w fazie prac

System R został udostępniony odbiorcom w 2018 roku i od tego momentu z niecierpliwością czekamy na kolejnego topowego przedstawiciela tej serii, który godnie zastąpi serię 1D. I choć zaprezentowany w 2021 roku EOS R3 mógł stawać w szranki o ten tytuł, to jednak zapewnienia producenta każą nam czekać na kolejnego flagowca, gdyż on nie był tak traktowany.

Jednak mimo wielkich oczekiwań, nigdy tak naprawdę oficjalnie nie potwierdzono plotek, o których wszyscy mówili. Producent milczał, aż do teraz, kiedy to w końcu manager działu potwierdził informacje o tym, że prace nad korpusem EOS R1 rzeczywiście trwają. Rozmowa miała miejsce podczas targów CP+.

Możesz spodziewać się modelu „1”, nad którym obecnie pracujemy i który będzie najwyższą pozycją w naszej ofercie – wyjawił Takura.

Możemy więc spodziewać się premiery najnowszego EOS R1 w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Kiedy dokładnie to będzie? Póki co, nie została ujawniona żadna data, jednak prawdopodobnie będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku, przed letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Canon EOS R1 – jaka specyfikacja?

To dość interesujące pytanie, jednak jeśli mamy patrzeć na dotychczasowe osiągnięcia i wygląd systemu RF, to odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Istnieje jednak przekonanie, że nowy model będzie wyposażony w matrycę o dużej rozdzielczości, z dużą mocą obliczeniową oraz szybkością pozwalającą na dynamiczną pracę w dowolnych warunkach.

Jednak na dalsze informacje zapewne przyjdzie nam trochę poczekać.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x