Czy istnieje ryzyko przy wymianie szybkie w telefonie iPhone?

Wykonywanie napraw mechanicznych zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Nie ma znaczenia, czy naprawę wykonuje samodzielnie użytkownik, czy obsługą urządzenia zajmuje się specjalistyczna firma, zwana najczęściej serwisem telefonów. Ryzyko przy naprawach telefonów to głównie koszty, których nikt nie chce ponosić.

Szczególnie wrażliwe na naprawy mechaniczne są produkty Apple. W przypadku odpłatnej naprawy mechanicznej telefonu iPhone ryzyko jest podwójne. Oprócz kosztów zdarzają się sytuacje, gdzie klient lub serwis telefonów musi borykać się z problemem nieoryginalnego wyświetlacza i blokadami niektórych funkcji w urządzeniach iPhone.

Wyświetlacz to najcenniejszy element

Podczas usługi zwaną inaczej refabrykacją szczególną uwagę należy zwrócić na wyświetlacz. Klient, oddając urządzenie do naprawy, czyli usługi zwanej wymiana szybki iPhone oczekuje mniejszych kosztów. Technicy oddzielający wyświetlacz od szybki muszą uważać, aby przez ryzyko (jakie jednak występuje) tej usługi nie uszkodzić oryginalnego wyświetlacza. To bardzo ważne, ponieważ w sytuacji, kiedy ekran zostanie pęknięty oprócz dodatkowych kosztów pojawia się problem nieoryginalnego wyświetlacza. Nie ma tutaj znaczenia, czy przy wymianie ekranu w telefonach iPhone będzie on oryginalny. Producent utrudnia obsługę wszystkich poprzez problemy z usługą FaceID oraz komunikatem nieoryginalny wyświetlacz.

iPhone 13 iPhone 13 Pro / fot.macrumors.com

Oczywiście serwis telefonów iPhone jakoś sobie poradzi z problemem, jednak takie ryzyko przy naprawie zwanej wymiana szybki istnieje. Oryginalny wyświetlacz w telefonie iPhone to wbrew pozorom w tych czasach cenna „nieruchomość”. Nie chodzi tylko o cenę, ale również o problemy, jakie mogą powstać po uszkodzeniu ekranu podczas refabrykacji z oryginalnym wyświetlaczem z pierwotnego urządzenia.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Nowy smartfon od Huawei już w Polsce

Chwilę po premierze na rynkach światowych, również u nas...

Geolokalizacja w telefonach – przydatna funkcjonalność czy niebezpieczeństwo?

Obecnie niemalże 99% urządzeń mobilnych jest wyposażonych w nowoczesne...

Abonament radiowy za posiadanie radia w aucie. Kto nie płaci, czeka go kara

Radio w aucie ma chyba każdy posiadać samochodu. Jednak...

Cyfrowe pozwolenie na pobyt w Polsce. Kto może z niego skorzystać?

Polska jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej wprowadza w...

Hosting serwerów – jak działa i kiedy jest niezbędny?

Prowadzisz własną firmę i chcesz stworzyć funkcjonalną stronę internetową?...

Pozycjonowanie lokalne – co to właściwie znaczy i jak to zrobić dobrze?

Zazwyczaj przedsiębiorca chce, by o jego produkcie dowiedziało się...
0
Would love your thoughts, please comment.x