More

  Czy da się kupić iPhone 13 mini w okazyjnej cenie? Co warto wiedzieć o odpłatnej wymianie?

  Zakup najnowszego iPhone’a w niskiej cenie to gratka dla wszystkich fanów marki Apple. Niestety nie często trafiamy na oferty, które mogą zwalić z nóg. Istnieje jednak możliwość zakupienia najnowszego iPhone’a w naprawdę dobrej cenie. Sprawdźmy jak uzyskać „rabat” na 1550 zł za najnowszego iPhone’a 13 mini.

  Niemalże przy każdych promocjach lub rabatach zawsze są jakieś drobne haczyki. Nie inaczej jest i w tym przypadku, ponieważ mamy możliwość zakupienia iPhone’a 13 mini w cenie 1949 zł. Robi wrażenie? Nie? A powinno, ponieważ ceny z półek sklepowych sięgają kwotom 3499 zł, co przeraża niejednego fana marki Apple. Dokonanie zakupu w tak promocyjnej cenie nie będzie łatwe, ponieważ trzeba spełnić kilka warunków.

  Odpłatna wymiana iPhone’a i promocyjna cena?

  Dokładnie tak, chodzi o serwisową wymianę urządzenia, dzięki której możemy zakupić najnowszego iPhone’a 13 mini w cenie 1949 zł. Brzmi świetnie i jeszcze lepiej wygląda w naszym portfelu. Dla tych, którzy już lecą do Autoryzowany Serwisów Apple muszę dodać bardzo ważny szczegół. Jest to tylko i wyłącznie cena serwisowa, co oznacza, że nie możemy w tej cenie kupić samego smartfona. Serwis producenta zaproponuje nam taką opłatę w momencie, kiedy nasz pierwotny iPhone 13 mini będzie miał uszkodzenia mechaniczne kwalifikujące całe urządzenie do wymiany na drugi egzemplarz.

  Co to oznacza w praktyce? Otóż musimy być posiadaczem jakiejkolwiek sztuki iPhone 13 mini. Umożliwi nam to uzyskanie odpłatnej wymiany w tak promocyjnej cenie. Zdaje sobie sprawę, że dla niektórych z Was te 1949 zł to ciągle dużo. Z drugiej strony nigdzie, nie dostaniemy smartfona po tak dużej „obniżce”. W tym miejscu musimy zwrócić uwagę, że wymieniany egzemplarz to jednostka odnowiona, chociaż sam telefon wygląda na taki jak po wyjęciu z fabrycznego pudełka. Ta „promocyjna cena” to efekt między innymi odnowionego urządzenia, które nie ma pełnej wartości rynkowej według samego producenta.

  Skup uszkodzonych iPhone oraz odpłatne wymiany telefonów w serwisach Apple

  Znane i dość często stosowane działanie niektórych klientów. Nie od dziś wiemy, że rynek wtóry cały czas rządzi się swoimi prawami. Wielu klientów szuka tam przeróżnych okazji do zakupu urządzeń o znacznie niższej wartości niż te nowe ze sklepu. Oprócz używanych telefonów często wśród ofert możemy znaleźć również te uszkodzone mechanicznie, których ludzie pozbywają się za grosze. Znalezienie takiej oferty to perełka dla tych, którzy wiedzą, co mogą później zyskać lub ile mogą stracić.

  Odkupując urządzenie na rynku np. za 800 zł z uszkodzonym ekranem mamy możliwość odpłatnej wymiany urządzenie w kwocie niecałych 2 tysięcy złotych. Zgodzę się, że są to spore pieniądze, ale z pewnością kwota 1949 zł wyróżnia się na tle 3499 zł. Właśnie takich ofert często szukają internauci, chcąc zakupić „nowego” iPhone’a 13 mini w cenie dużo niższej niż na rynku otrzymując do tego dodatkową roczną gwarancję.

  Korzystając z takich możliwości, musimy jednak pamiętać o kilku dodatkowych pułapkach. Otóż kupowane przez nas urządzenie z rynku wtórnego powinno mieć wadę mechaniczną wyświetlacza oraz płyty głównej, co pozwoli nam na skorzystanie z takiej „promocyjnej ceny” przy wymianie sprzętu w serwisie telefonów Apple. Ponadto pamiętajmy, że zbyt rozległe uszkodzenia mogą uruchomić dodatkową procedurę w serwisie producenta. W takim przypadku otrzymamy kosztorys na pełną rynkową kwotę. O jakich uszkodzeniach mowa? Są to sytuacje, w których nasz telefon jest kompletnie zdewastowany lub posiada nieoryginalne części (odpada tutaj wymiana szybki iPhone 13 mini). Pamiętajmy, że Apple mniej więcej od 2015 roku dokonuje wymian ekranów. Jest to zaskakujące, ponieważ wcześniejsza polityka producenta polegała głównie na wymianach jednostek na drugie lub naprawach software. Dziś producent może dokonać wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 mini, jeśli zajdzie taka potrzeba. Właśnie dlatego kupując urządzenie, które chcemy wymienić na drugie, musimy dokładnie je obejrzeć. Procedurę wymiany ekranu w telefonach iPhone najczęściej odrzucają uszkodzenia na ramce, która nie jest wymiennym elementem.

  Dłuższa gwarancja iPhone’a 13 mini to dodatkowy plus

  Korzystając z odpłatnej wymiany, płacimy niemałe pieniądze. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że w takim przypadku korzystamy z usługi, dokonując zakupu, więc spokojnie możemy mówić o 2-letnim wsparciu w ramach prawa konsumenckiego. Co prawda w tej kwestii wielu prawników jest podzielonych, to jednak sprawa jest oczywista. Otrzymujemy od serwisu telefonów Apple (prywatna firma) dowód zakupu/paragon. W takim przypadku śmiało możemy reklamować urządzenie zgodnie z prawem, jeśli tylko coś wysiądzie nam przez okres 2 lat.

  Patrząc na to szerzej, nie musimy również się przejmować informacją, że przecież to odnowione urządzenie. Na paragonie serwis nie zapisuje takich informacji – najczęściej znajdziemy tam info: usługa serwisowa – wymiana iPhone wraz z kwotą, co oferuje nam skorzystanie z reklamacji z tytułu rękojmi do sprzedawcy widniejącego na dowodzie zakupu. Jestem ciekawy czy byliście skłonni poszukać takich możliwości zakupu urządzenia, oszczędzając całkiem niezłe pieniążki. Oczywiście to trochę przekombinowane, ale nikt nie powiedział, że nie jest to niemożliwe. Zawsze możemy trafić na okazje zbliżającą nas do łatwego zakupu oryginalnego iPhone’a.

  Nowe