More

  Czy GTA 6 zmieni świat NPC? Wizja Straussa Zelnicka

  Przełom w interakcji z postaciami niezależnymi w grach – Take-Two zapowiada wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji, aby uczynić świat wirtualny jeszcze bardziej realistycznym.

  CEO Take-Two, Strauss Zelnick, podczas wywiadu na Paley International Council Summit, zwrócił uwagę na potencjał generatywnej sztucznej inteligencji (AI) w kreowaniu interakcji z postaciami niezależnymi (NPC) w grach. Jego zdaniem, obecne skryptowe reakcje NPC są ograniczone i nie w pełni zadowalające. Zelnick wyobraża sobie świat, w którym każda NPC stanie się fascynująca i wnosząca unikalny wkład w rozgrywkę. Choć nie potwierdził bezpośredniego zastosowania tej technologii w nadchodzącym Grand Theft Auto 6, przyznał, że Rockstar intensywnie pracuje nad nową odsłoną tej legendarnej serii.

  Potencjał AI w świecie gier

  Generatywna sztuczna inteligencja ma potencjał znacząco wzbogacić doświadczenia graczy, oferując im niepowtarzalne interakcje z postaciami niezależnymi. Zamiast standardowych, skryptowych odpowiedzi, NPC mogą zaskakiwać, dostosowując się do akcji i wyborów gracza.

  Grand Theft Auto 6 w oczekiwaniu na innowacje

  Wszystkie oczy zwrócone są na Rockstar, które w przyszłym miesiącu przedstawi pierwszy zwiastun GTA 6. Zelnick nie potwierdził wykorzystania generatywnej AI w najnowszej części serii, lecz branżowe spekulacje są żywe i pełne nadziei na rewolucyjne zmiany.

  GTA VI

  Partnerstwo Xbox z Inworld

  Xbox, poszukując innowacji w dziedzinie narzędzi do dialogu i narracji, ogłosił wieloletnią współpracę z Inworld. Celem jest stworzenie narzędzi AI, które będą wspierać twórców w projektowaniu dialogów, historii i zadań.

  Inworld i generatywna AI w GTA 5

  Inworld zwróciło na siebie uwagę w sierpniu, kiedy to mod do Grand Theft Auto 5 pozwolił graczom na rozmowy z NPC dzięki ich platformie generatywnej AI.

  Nadchodzące innowacje w świecie gier wideo obiecują zrewolucjonizować sposób, w jaki doświadczamy wirtualnej rozrywki. Generatywna sztuczna inteligencja może nie tylko zmienić nasze interakcje z NPC, ale całkowicie przedefiniować nasze oczekiwania wobec przyszłych tytułów. Czekamy z niecierpliwością na więcej informacji od Rockstar i Xbox w tej ekscytującej podróży technologicznej.

  Nowe