Czy to już koniec „The Weeknd”?

0
32
fot. Instagram @The Weeknd

Środowej nocy, podczas swojego koncertu w Warszawie, The Weeknd ogłosił „ostatnią współpracę” w swojej karierze.

Supergwiazda kanadyjsko-etiopskiego pochodzenia, Abel Tesfaye, wykonał swoją zwrotkę z utworu „Another One of Me” na stadionie PGE Narodowy w Polsce.

„Piosenkę, którą właśnie zamierzam wykonać, to jeszcze nieopublikowany utwór. Jeszcze go nie wydałem. Nosi tytuł 'Another One of Me'”. Chcę tylko powiedzieć, że to będzie ostatnia współpraca, jaką kiedykolwiek wykonam w swojej karierze. Chcę ją wykonać dla was dzisiaj wieczorem.”

Podczas gdy drugi artysta występujący w „Another One of Me”, a także data premiery utworu, nie zostały jeszcze ujawnione, The Weeknd podkreślił jedyną kondycję, która skłoniłaby go do jeszcze jednej współpracy:

„Ostatnia współpraca… chyba że Daft Punk się jeszcze kiedyś zjedzie”, napisał na mediach społecznościowych.

Współpraca z Daft Punk

The Weeknd i Daft Punk wcześniej współpracowali przy numerze 1 na liście Billboard Hot 100 „Starboy”, a także przy utworze „I Feel It Coming” z albumu „Starboy” z 2016 roku. Jednak pięć lat później ukochany francuski duet EDM złożony z Thomasa Bangaltera i Guy-Manuela de Homem-Christo rozpadł się, oznaczając koniec ich 28-letniej kariery muzycznej. „Ci goście są jednymi z powodów, dla których tworzę muzykę, więc nie mogę ich porównywać do innych ludzi. Ich branding i sposób, w jaki podchodzą do swojego rzemiosła i wizerunku i wszystkiego – są prawie nierzeczywisti”, powiedział The Weeknd wcześniej w rozmowie z Variety.

Koniec z „The Weeknd”?

Wokalista „Blinding Lights” również zaczął sugerować swoją własną emeryturę. W jednym z wywiadów ujawnił, że nadchodzący album, będący kontynuacją „Dawn FM” z 2022 roku:

„To prawdopodobnie moje ostatnie 'hurra’ jako The Weeknd. To coś, co muszę zrobić. Jako The Weeknd powiedziałem już wszystko, co mogłem powiedzieć”, powiedział wtedy. „Zbliża się miejsce i czas, w którym przygotowuję się do zamknięcia rozdziału The Weeknd. Wciąż będę tworzyć muzykę, być może jako Abel, być może jako The Weeknd. Ale wciąż chcę zabić The Weeknd. I to zrobię. Kiedyś. Zdecydowanie staram się zrzucić tę skórę i się odrodzić.”

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj