Czy w telefonie Apple wszystko da się naprawić?

Solidne i niezawodne urządzenia firmy Apple cieszą się popularnością na całym świecie. Producent oferuje nam swój serwis, w którym wymienia wszystkie uszkodzone podzespoły. Zazwyczaj w cenniku nie figurują małe ceny, jednak możemy mieć pewność, że urządzenie zostanie naprawione. Niezależnie od usterki rozwój technologiczny pozwala na wymianę każdego uszkodzonego elementu. Jednak w tym momencie powinniśmy zadać sobie pytanie. „Czy naprawa będzie opłacalna?” 

Jakie są najczęstsze problemy w produktach Apple?

Na samym początku możemy spojrzeć na statystyki serwisów. Większość iPhone’ów trafia do punktów z uszkodzonym wyświetlaczem, którego koszt różni się w zależności od wielkości usterki. Wybierając salon, należy mieć na uwadze, że w oryginalnym zapłacimy dużo więcej niż w serwisie, który można znaleźć w każdym mieście. Wyświetlacz składa się z trzech sparowanych ze sobą części. Przy wymianie potrzebna jest fachowa wiedza i precyzja, aby nie uszkodzić np. płyty głównej. 

Układ zasilania U2, który znajduje się na płycie. Ma on za zadanie zarządzać zasilaniem oraz komunikacją przez gniazdo ładowania. Podatność na uszkodzenia sprawiła, że w ofercie serwisów pojawiła się usługa szybkiej wymiany tego modułu. 

Gniazdo ładowania jest dość częstą usterką. Dostające się do środka zabrudzenia sprawiają, że mikroelementy zostają uszkodzone. Korzystanie z nieoryginalnych ładowarek także skraca żywotność gniazda. Nawet taka błahostka jak złe ułożenie kabla może prowadzić do awarii. 

Naprawa części, a opłacalność – czy warto?

Wymiana części szczególnie jest opłacalna w urządzeniach firmy Apple. Ceny stosunkowo nie spadają tak bardzo, jak w przypadku smartfonów z systemem Android. Jednak czasem uszkodzenie może być tak rozległe, że naprawa przekroczy koszt nowego smartfona. Taka sytuacja może wystąpić podczas awarii płyty głównej, na której znajdują się wszystkie podzespoły. Nie możemy wykluczyć faktu, że wiedza na temat telefonów pozwala nam naprawić każde możliwe uszkodzenie. Odpowiedni serwis możemy znaleźć wpisując w Google “naprawa iPhone Warszawa”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Druk 3D w Ikea. Zestaw akcesoriów już w sprzedaży. Jak wyglądają?

Ikea to chyba jeden z ulubionych sklepów wielu Polaków....

System Business Intelligence pozwoli Twojej firmie rosnąć!

Pandemia przyśpieszyła digitalizację. Sporo biznesów się zamknęło, ale wiele...

12 starterów do rozmów, które doceni każda dziewczyna na Tinderze

Ktoś kiedyś powiedział: „Pierwsze wrażenie jest ostatnim wrażeniem” i...

Apple planuje wprowadzić usługę zakupów bazując na aplikacji Zdrowie

Apple testuje nowe usługi, które być może już niedługo...

Od kiedy Netflix wprowadzi reklamy? Zdradził to w wewnętrznej notatce

Reklamy potrafią być dość irytujące, szczególnie jeśli pojawiają się...

Serwis telefonów Wrocław i hurtownia części w jednym mieście to wygoda dla każdego klienta

Prowadzenie serwisu telefonów wymaga wielkiej odpowiedzialności. Oprócz zaplecza, dostępu...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x