More

  Disney przesuwa premiery: Nowe daty dla Marvela i „Króla Lwa”

  Disney wprowadza zmiany w harmonogramie premier po strajku: „Deadpool 3”, „Captain America 4” i „Thunderbolts” otrzymują nowe daty. Fani muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż oczekiwane produkcje Marvela zostają przesunięte.

  Studio ogłosiło również nowy termin dla prequela „Króla Lwa”, który pojawi się na ekranach w grudniu 2024 roku.

  Kiedy premiery nowych filmów Marvela?

  Przerwa w produkcji filmów spowodowana niedawnym strajkiem aktorów SAG-AFTRA znacząco wpłynęła na plany wydawnicze Disneya. W związku z tym, premiera „Deadpool 3” została przesunięta z maja 2024 na lipiec tegoż roku, z kolei „Captain America: Brave New World” zadebiutuje w Walentynki 2025 roku. Marvelowskie „Thunderbolts” i reboot „Blade” również doświadczyły opóźnień. Produkcje, które nie rozpoczęły jeszcze zdjęć, takie jak „Thunderbolts” i „Blade”, muszą teraz zmierzyć się z dodatkowymi wyzwaniami w planowaniu.

  Zmiany w kalendarzu Disneya pozostawiają wyraźną lukę w sezonie letnich blockbusterów na przyszły rok, co może otworzyć drogę innym studiom do przejęcia atrakcyjnych terminów. Mimo to Disney nie rezygnuje z majowej premiery „Kingdom of the Planet of the Apes”, która ma rywalizować z „Furiosa” od Warner Bros. Oczekuje się, że po strajku wznowienie produkcji nabierze tempa, jednak niepewność pozostaje, czy inne studia zdążą ukończyć swoje projekty na czas, aby zająć majowe terminy.

  Nowe