More

  Garmin zaprezentował nowy smartwatch – Venu 2 Plus

  Garmin zaprezentował dziś smartwatch GPS Venu® 2 Plus, który umożliwia rozmowy i korzystanie z asystenta głosowego w kompatybilnym smartfonie, aby m. in. wysyłać SMS-y czy zadawać pytania. Te przydatne narzędzia dołączają do bogatego zestawu funkcji monitorowania zdrowia, kondycji i aktywności oferowanych w serii zegarków Garmin Venu 2.

  Znajdziemy wśród nich np. monitorowanie oraz ocenę jakości snu, pomiar poziomu stresu, energii, saturacji krwi (pulsoksymetr)1, funkcję monitorowania zdrowia kobiet oraz szeroki wybór aplikacji sportowych i treningowych. Dzięki jasnemu wyświetlaczowi AMOLED i do 9 dni pracy baterii, Garmin Venu 2 Plus pomaga zadbać o swoje samopoczucie każdego dnia.

  „Projektanci i technolodzy firmy Garmin dosłownie wsłuchali się w propozycje dodania funkcji głosowych do najnowszego smartwatcha z serii Venu. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia wielozadaniowość ma kluczowe znaczenie. Od teraz klienci Garmin mają możliwość odbierania połączeń lub wysłania wiadomości tekstowej bez konieczności szukania telefonu w kieszeni lub torbie.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży. „

  Oto, co nowego pojawiło się w Garmin Venu 2 Plus:

  Połączenia bezpośrednio z nadgarstka: możliwość dzwonienia i odbierania połączeń za pomocą jednego przycisku.

  Sterowanie za pomocą asystenta głosowego: Dzięki kompatybilności z Siri, Google Assistant lub Bixby, użytkownicy mogą używać asystenta głosowego w swoim smartfonie m.in. do wysyłania wiadomości tekstowych, zadawania pytań czy sterowania kompatybilnymi urządzeniami w inteligentnym domu.

  Całodobowe monitorowanie zdrowia

  Venu 2 Plus pomaga zadbać o dobre samopoczucie dzięki szerokiemu zakresowi funkcji monitorowania zdrowia 24/7, takim jak: nadgarstkowy pomiar tętna (z możliwością samodzielnego ustawienia alertów o wysokim lub niskim tętnie2), ocena i zaawansowane monitorowanie jakości snu, przydatne wskazówki Firstbeat AnalyticsTM, ćwiczenia oddechowe, ocena wieku sprawnościowego, monitorowaniu oddechu, pulsoksymetr, monitorowanie poziomu stresu, nawodnienia i zdrowia kobiet (obserwowanie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży). Funkcja Body BatteryTM wskazuje użytkownikowi poziom rezerw energii organizmu a oraz to, w jak aktywność fizyczna i stres mogą wpływać na odczuwane zmęczenie. Health SnapshotTM rejestruje kluczowe statystyki zdrowotne przez 2 minuty i generuje raport, który użytkownicy mogą udostępnić swojemu lekarzowi: jest to doskonałe narzędzie do rejestrowania danych na temat Twojego organizmu, kiedy odczuwane samopoczucie jest gorsze niż zazwyczaj.

  Funkcje aktywności dopasowane do potrzeb

  Venu 2 Plus zawiera GPS oraz wszystkie najnowsze funkcje sportowe wprowadzone niedawno do serii Venu 2, w tym ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych takich jak m. in. chodzenie, bieganie, treningi HIIT, jazda na rowerze, pływanie w basenie, pilates, joga, wspinaczka ścianka wspinaczkowa, wędrówki czy zaawansowany trening siłowy.

  Fabrycznie zainstalowane aplikacje oraz treningi dostępne do pobrania z aplikacji Garmin ConnectTM  umożliwiają wiele różnorodnych sposobów na pozostanie w ruchu. Baza ponad 1400 ćwiczeń umożliwia także zaplanowanie własnego planu treningowego. Venu 2 Plus oferuje ponad 75 gotowych animacji treningowych cardio, jogi, ćwiczeń siłowych, HIIT i pilates, które demonstrują prawidłową technikę w na ekranie zegarka i w aplikacji Garmin Connect. Co więcej, bezpłatne, adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach umożliwiają przygotowanie się do startu w półmaratonie lub biegu na 5 km albo 10 km.

  Oprócz możliwości szybkiego nawiązywania połączeń bez konieczności szukania telefonu, Venu 2 Plus ma również w funkcje bezpieczeństwa i śledzenia. Funkcja automatycznego wykrywania zdarzeń (podczas spacerów, biegów lub jazdy na rowerze)3, po zarejestrowaniu zdarzenia, prześle automatyczną wiadomość z lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów alarmowych. Możliwe jest także ręczne wezwanie pomocy. Funkcja LiveTrack pozwala bliskim śledzić aktywność i położenie użytkownika podczas aktywności na zewnątrz3. Co więcej, użytkownicy Venu 2 Plus mają możliwość przypisania numeru alarmowego (np. do lokalnych służb ratowniczych), z którym może połączyć się zegarek.

  Inteligentne funkcje na nadgarstku

  Venu 2 Plus oferuje dostęp do wielu przydatnych funkcji z poziomu nadgarstka. To m.in. możliwość odtwarzania muzyki (do 650 utworów, w tym możliwość pobrania playlist ze Spotify®, Amazon Music lub Deezer4), płatności zbliżeniowe Garmin Pay TM, a także powiadomienia o przychodzących połączeniach SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, czy aktualnościach w mediach społecznościowych3. Aplikacje, tarcze zegarka i inne elementy umożliwiające personalizację smartwatcha dostępne są do pobrania ze sklepu Connect IQTM. W przeciwieństwie do wielu innych smartwatchy, Venu 2 Plus może być używany zarówno ze smartfonami Apple®, jak i tymi z systemem Android. 

  Zaprojektowany do noszenia przez cały dzień

  Venu 2 Plus jest dostępny w trzech uniwersalnych wersjach kolorystycznych z kopertą o średnicy 43 mm, bezelem i elementami ze stali nierdzewnej oraz wygodnym, 20-milimetrowym silikonowym paskiem. Dzięki opcji Your Watch Your Way możesz łączyć i dopasowywać paski i bezele, aby uzyskać indywidualny wygląd dopasowany do Twoich potrzeb.

  Imponujący czas pracy baterii do 9 dni w trybie smartwatcha i do 8 godzin w trybie GPS + Muzyka. Szybkie 10-minutowe ładowanie baterii wydłuża czas pracy baterii w trybie smartwatcha do 1 dnia lub  do 1 godziny pracy w trybie GPS + muzyka. Wydłuż ten czas jeszcze bardziej dzięki trybowi oszczędzania baterii.

  Smartwatch Venu 2 Plus jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 449,99 EUR i jest już dostępny na stronie garmin.com. Urządzenie zostało wyróżnione nagrodą CES 2022 Innovation Awards i będzie prezentowane podczas targów na stoisku firmy Garmin nr 3643.

  Nowe