Garmin zaprezentował nowy smartwatch – Venu 2 Plus

Garmin zaprezentował dziś smartwatch GPS Venu® 2 Plus, który umożliwia rozmowy i korzystanie z asystenta głosowego w kompatybilnym smartfonie, aby m. in. wysyłać SMS-y czy zadawać pytania. Te przydatne narzędzia dołączają do bogatego zestawu funkcji monitorowania zdrowia, kondycji i aktywności oferowanych w serii zegarków Garmin Venu 2.

Znajdziemy wśród nich np. monitorowanie oraz ocenę jakości snu, pomiar poziomu stresu, energii, saturacji krwi (pulsoksymetr)1, funkcję monitorowania zdrowia kobiet oraz szeroki wybór aplikacji sportowych i treningowych. Dzięki jasnemu wyświetlaczowi AMOLED i do 9 dni pracy baterii, Garmin Venu 2 Plus pomaga zadbać o swoje samopoczucie każdego dnia.

„Projektanci i technolodzy firmy Garmin dosłownie wsłuchali się w propozycje dodania funkcji głosowych do najnowszego smartwatcha z serii Venu. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia wielozadaniowość ma kluczowe znaczenie. Od teraz klienci Garmin mają możliwość odbierania połączeń lub wysłania wiadomości tekstowej bez konieczności szukania telefonu w kieszeni lub torbie.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży. „

Oto, co nowego pojawiło się w Garmin Venu 2 Plus:

Połączenia bezpośrednio z nadgarstka: możliwość dzwonienia i odbierania połączeń za pomocą jednego przycisku.

Sterowanie za pomocą asystenta głosowego: Dzięki kompatybilności z Siri, Google Assistant lub Bixby, użytkownicy mogą używać asystenta głosowego w swoim smartfonie m.in. do wysyłania wiadomości tekstowych, zadawania pytań czy sterowania kompatybilnymi urządzeniami w inteligentnym domu.

Całodobowe monitorowanie zdrowia

Venu 2 Plus pomaga zadbać o dobre samopoczucie dzięki szerokiemu zakresowi funkcji monitorowania zdrowia 24/7, takim jak: nadgarstkowy pomiar tętna (z możliwością samodzielnego ustawienia alertów o wysokim lub niskim tętnie2), ocena i zaawansowane monitorowanie jakości snu, przydatne wskazówki Firstbeat AnalyticsTM, ćwiczenia oddechowe, ocena wieku sprawnościowego, monitorowaniu oddechu, pulsoksymetr, monitorowanie poziomu stresu, nawodnienia i zdrowia kobiet (obserwowanie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży). Funkcja Body BatteryTM wskazuje użytkownikowi poziom rezerw energii organizmu a oraz to, w jak aktywność fizyczna i stres mogą wpływać na odczuwane zmęczenie. Health SnapshotTM rejestruje kluczowe statystyki zdrowotne przez 2 minuty i generuje raport, który użytkownicy mogą udostępnić swojemu lekarzowi: jest to doskonałe narzędzie do rejestrowania danych na temat Twojego organizmu, kiedy odczuwane samopoczucie jest gorsze niż zazwyczaj.

Funkcje aktywności dopasowane do potrzeb

Venu 2 Plus zawiera GPS oraz wszystkie najnowsze funkcje sportowe wprowadzone niedawno do serii Venu 2, w tym ponad 25 wbudowanych aplikacji sportowych takich jak m. in. chodzenie, bieganie, treningi HIIT, jazda na rowerze, pływanie w basenie, pilates, joga, wspinaczka ścianka wspinaczkowa, wędrówki czy zaawansowany trening siłowy.

Fabrycznie zainstalowane aplikacje oraz treningi dostępne do pobrania z aplikacji Garmin ConnectTM  umożliwiają wiele różnorodnych sposobów na pozostanie w ruchu. Baza ponad 1400 ćwiczeń umożliwia także zaplanowanie własnego planu treningowego. Venu 2 Plus oferuje ponad 75 gotowych animacji treningowych cardio, jogi, ćwiczeń siłowych, HIIT i pilates, które demonstrują prawidłową technikę w na ekranie zegarka i w aplikacji Garmin Connect. Co więcej, bezpłatne, adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach umożliwiają przygotowanie się do startu w półmaratonie lub biegu na 5 km albo 10 km.

Oprócz możliwości szybkiego nawiązywania połączeń bez konieczności szukania telefonu, Venu 2 Plus ma również w funkcje bezpieczeństwa i śledzenia. Funkcja automatycznego wykrywania zdarzeń (podczas spacerów, biegów lub jazdy na rowerze)3, po zarejestrowaniu zdarzenia, prześle automatyczną wiadomość z lokalizacją użytkownika do wybranych kontaktów alarmowych. Możliwe jest także ręczne wezwanie pomocy. Funkcja LiveTrack pozwala bliskim śledzić aktywność i położenie użytkownika podczas aktywności na zewnątrz3. Co więcej, użytkownicy Venu 2 Plus mają możliwość przypisania numeru alarmowego (np. do lokalnych służb ratowniczych), z którym może połączyć się zegarek.

Inteligentne funkcje na nadgarstku

Venu 2 Plus oferuje dostęp do wielu przydatnych funkcji z poziomu nadgarstka. To m.in. możliwość odtwarzania muzyki (do 650 utworów, w tym możliwość pobrania playlist ze Spotify®, Amazon Music lub Deezer4), płatności zbliżeniowe Garmin Pay TM, a także powiadomienia o przychodzących połączeniach SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, czy aktualnościach w mediach społecznościowych3. Aplikacje, tarcze zegarka i inne elementy umożliwiające personalizację smartwatcha dostępne są do pobrania ze sklepu Connect IQTM. W przeciwieństwie do wielu innych smartwatchy, Venu 2 Plus może być używany zarówno ze smartfonami Apple®, jak i tymi z systemem Android. 

Zaprojektowany do noszenia przez cały dzień

Venu 2 Plus jest dostępny w trzech uniwersalnych wersjach kolorystycznych z kopertą o średnicy 43 mm, bezelem i elementami ze stali nierdzewnej oraz wygodnym, 20-milimetrowym silikonowym paskiem. Dzięki opcji Your Watch Your Way możesz łączyć i dopasowywać paski i bezele, aby uzyskać indywidualny wygląd dopasowany do Twoich potrzeb.

Imponujący czas pracy baterii do 9 dni w trybie smartwatcha i do 8 godzin w trybie GPS + Muzyka. Szybkie 10-minutowe ładowanie baterii wydłuża czas pracy baterii w trybie smartwatcha do 1 dnia lub  do 1 godziny pracy w trybie GPS + muzyka. Wydłuż ten czas jeszcze bardziej dzięki trybowi oszczędzania baterii.

Smartwatch Venu 2 Plus jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 449,99 EUR i jest już dostępny na stronie garmin.com. Urządzenie zostało wyróżnione nagrodą CES 2022 Innovation Awards i będzie prezentowane podczas targów na stoisku firmy Garmin nr 3643.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Oglądanie Apple TV na telewizorach LG Smart TV już możliwe

LG wprowadza nowe aplikacje od Apple na swoje telewizory...

Apple wypuszcza iOS 16.3. Jak przyspieszyć iPhone po aktualizacji?

Aktualizacja iOS 16.3 na Apple jest już dostępna. Użytkownicy...

Tryb akcji na iPhone 14 – jak go włączyć i z niego korzystać

Nie każdy wie, że nowe modele iPhone’a 14 od...

Canon EOS R5 Mark II – aparat, który zechcesz mieć

Canon EOS R5 Mark II to nadchodzący następca pełnoklatkowego...

Na co zwrócić uwagę kupując kamery kopułkowe?

Kamery kopułkowe są jednym z popularniejszych rozwiązań do monitorowania...

Czy na Islandii można latać dronem?

Islandia jest pięknym krajem, pełnym niezwykłej przyrody i krajobrazów,...
0
Would love your thoughts, please comment.x