More

  Genesis Krypton 200 – recenzja myszki dla graczy

  Myślę, że serii myszek Krypton od marki Genesis nikomu nie trzeba przedstawiać. Nie raz miałam okazje testować różne modele tej firmy i za każdym razem chętnie przyglądam się nowym modelom. Dziś przyjrzymy się wersji Krypton 200, która niedawno pojawiła się na rynku.

  Co warto wiedzieć o myszce Genesis Krypton 200? Zapewnia ona rozdzielczość w zakresie od 500 do 6400 DPI i częstotliwość próbkowania 1000 Hz. Maksymalna szybkość przetwarzania danych wynosi 6666 FPS, a maksymalna szybkość śledzenia 66 inch/s. Myszka posiada 6 programowalnych przycisków, które można łatwo przypisać przy pomocy oprogramowania.

  Genesis Krypton 200 – opakowanie i wygląd

  Myszkę otrzymujemy zapakowaną w charakterystyczne dla producenta opakowanie. Jest to ciemne pudełko przeplatane czerwonymi motywami. Na pudełku widać też grafikę, która przedstawia kupowaną mysz. W przypadku tego modelu w oczy rzuca się jednak coś jeszcze. Mowa tu o ikonce z przekreśloną nutką oraz napisie: Silent Gaming Mouse. Oznacza to, że mamy do czynienia z produktem, którego przełączniki nie generują hałasu.

  Sama w sobie myszka wygląda prawie na symetryczną, choć widać w niej delikatne profilowanie pod prawą rękę.  Na samym środku myszki znajduje się też delikatne wcięcie, które ma poprawiać chwyt. Jeśli chodzi o samo wykonanie myszki, to jest ono bardzo dobre, choć widać, że zastosowany plastik nie należy do najdroższych. W tej cenie nie powinniśmy jednak tego oczekiwać. Myszka ma kolorowe podświetlenie, które nie jest już dziś nowością, ani niczym wyjątkowym. Nadaje jej jednak gamingowego charakteru.

  Genesis Krypton 200 – użytkowanie

  Myszka posiada 180 cm przewód, dzięki czemu raczej bez większych problemów można z niej wygodnie korzystać. Samo wyprowadzenie przewodu jest też odpowiednio zabezpieczone, więc nic się z nim nie powinno stać. Dodatkowo na plus sam szur, który został wykonany z oplotu materiałowego. Myślę, że dla niektórych graczy duże znaczenie może mieć prawie bezgłośna praca przełączników.

  Myszka daje nam do dyspozycji 6 przycisków: dwa główne, rolkę, przycisk zmiany rozdzielczości oraz dwa dodatkowe umieszczone na boku. Tu jednak warto wspomnieć o tym, że zmiana czułości myszki możliwa jest tylko w jedną stronę. Same przyciski można programować przy pomocy przygotowanego przez producenta oprogramowania.

  Krypton 200 na co dzień dobrze się sprawuje. Zastosowany w niej czujnik optyczny płynnie odzwierciedla ruchy myszką. Przyciski, które są umieszczone na lewym boku, znajdują się w wygodnym miejscu. Jeśli chodzi o używanie myszki na różnych podkładkach, to niezależnie od tego, czy były wykonane z tworzyw sztucznych, skóry, czy materiału – bardzo dobrze sobie radziła.

  Oprogramowanie dla myszki pozwala na ustawienie dwóch profili, korzystanie z zaawansowanych ustawień myszki, konfiguracji podświetlenia, oraz obsługą makr. Ustawienia profilu można wysłać do pamięci myszki, jednak będzie tam miejsce jedynie na jeden program.

  Czy warto kupić myszkę Genesis Krypton 200?

  Jeśli nie dysponujecie za dużym budżetem i zdecydujecie się na zakup tej myszki, z pewnością będziecie z niej zadowoleni. W tej cenie nie można oczywiście oczekiwać rozwiązań znanych ze znacznie droższych produktów, ale funkcjonalność i wygoda użytkowania są zdecydowanie na dobrym poziomie.

  Myszka Genesis Krypton 200 jest dostępna w cenie około 70 zł.

  Nowe