Grupa Acer przejdzie na odnawialne źródła energii

Grupa Acer przystąpiła do globalnej inicjatywy RE100 i zobowiązała się przejść w 100% na odnawialne źródła energii do 2035 roku. Acer zapowiedział również podjęcie działań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym zmianom klimatycznym.

Efektem zobowiązania jest nowo powstała platforma „Earthion”, która ma stanowić przestrzeń do realizacji przez pracowników i partnerów firmy inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Namacalnym owocem podjętych prac jest też nowy notebook Aspire Vero – pierwszy produkt zaprojektowany i wyprodukowany z myślą o ochronie planety.

„Jestem niezwykle poruszona zarówno efektami, jak i samym faktem tak bliskiej współpracy naszych pracowników i partnerów biznesowych. Tym, że są oni w stanie podejmować razem decyzje mające na celu zachowanie środowiska naturalnego dla kolejnych pokoleń” – mówi Tiffany Huang, Wicedyrektor ds. Operacyjnych w Acer Inc.

„Nawiązaliśmy już współpracę z firmami AUO, Compal, Innolux i Quanta, a liczymy na to, że z czasem do programu Acer Earthion dołączą kolejni partnerzy i wspólnymi siłami opracujemy rozwiązania bardziej przyjazne naszemu środowisku, zbliżając się w ten sposób do całkowitego przejścia na odnawialne źródła energii, zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju i korzyścią dla naszej planety” – dodaje Tiffany Huang.

6.jpg
Śmiały krok w stronę przyjaznej energii

Grupa Acer od wielu lat pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. W 2008 roku podpisała zobowiązanie, polegające na obowiązku raportowania organizacji CDP poziomu generowanego śladu węglowego. Celem tego działania jest lepsze zarządzanie wpływem łańcucha dostaw na środowisko naturalne. Przyjęte standardy objęły także dostawców pierwszego oraz drugiego rzędu. W 2012 roku, Grupa Acer zaczęła realizować przyjęte cele przez skuteczniejsze zarządzanie energią i korzystanie z jej ekologicznych źródeł. Dzięki nieustannym wysiłkom i ogromnej motywacji, grupa Acer – w tym jej spółki zależne działające na całym świecie – osiągnęła w 2020 roku cel, który zakładał zmniejszenie śladu węglowego o 60% w skali globalnej.

Podejmując kolejne zobowiązanie, tym razem polegające na całkowitym przejściu na odnawialne źródła energii do 2035 roku, Grupa Acer ogłosiła przystąpienie do inicjatywy RE100. Jest to globalny program skupiający setki firm i organizacji, którym przyświeca ten sam wspomniany cel – korzystanie z energii całkowicie odnawialnej.

„Zielona” energia to siła napędowa działań podejmowanych przez Grupę Acer już od 2013 roku. W niektórych swoich oddziałach firma zainstalowała nawet panele fotowoltaiczne, by produkować i magazynować własną energię słoneczną. W roku 2020, udział energii odnawialnej w strukturze energetycznej grupy wynosił 44%.

„Jest mi niesamowicie miło powitać Grupę Acer w programie RE100. Zobowiązując się do całkowitego przejścia na energię odnawialną do roku 2035, Acer dołącza do grona ponad 300 najbardziej wpływowych firm na świecie, które swoimi działaniami na rzecz ekologii rewolucjonizują rynek” – powiedział Sam Kimmins, szef inicjatywy RE100, The Climate Group. „Stanowi to jasny i czytelny komunikat, że krok w stronę energii odnawialnej jest uzasadniony z perspektywy biznesowej. Zachęcamy w ten sposób inne firmy, by wzięły przykład z największych graczy” – dodał Kimmins.

Acer_Chromebook_314_Lifestyle_03.jpg
Earthion – maksymalne wykorzystanie łańcucha dostaw

Grupa Acer w swoich wysiłkach podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego idzie jeszcze dalej. Nowo uruchomiona platforma Earthion stanowi syntezę mocnych stron firmy, jej dostawców, konsumentów i pracowników. „Earthion” to połączenie angielskich słów „Earth” i „Mission”. To nazwa przyjęta jako manifestacja inicjatyw, wysiłków i prac podjętych w odpowiedzi na istniejące wyzwania ekologiczne. Tym, co napędza wszystkich członków projektu Earthion do działania jest wspólne przekonanie, że współpraca może mieć realny i pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne.

Najważniejsze założenia projektu Earthion

  • Energia – dążenie do realizacji celu polegającego na całkowitym przejściu na energię odnawialną
  • Projektowanie produktów – ekologiczne innowacje
  • Projektowanie opakowań – korzystanie z większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu oraz z mniejszej ilości materiałów opakowaniowych
  • Produkcja – minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne
  • Logistyka – dążenie do niższego poziomu generowanego śladu węglowego
  • Recykling – przetwarzanie, ponowne wykorzystanie i używanie istniejących zasobów w inny sposób.
Platforma Earthion to efekt kilku lat wytężonej pracy. To projekt, który z czasem będzie rozwijał się i ewoluował. Pierwotnym założeniem projektu było zrobienie czegoś dla świata. Czegoś, co umożliwiłoby skuteczniejsze przeciwdziałanie zmianom klimatycznym oraz wykluczeniu cyfrowemu. Tak narodziła się inicjatywa Project Humanity, której zasięg objął całą strukturę firmy i która polegała na podnoszeniu świadomości ekologicznej pracowników Grupy Acer i zachęceniu ich do podjęcia działań na rzecz naszej planety.

W 2020 roku opakowania notebooków Acer zaczęły być produkowane z wykorzystaniem papieru pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu udało się zaoszczędzić 8750 kg masy papierowej, a także ograniczyć liczbę plastikowych opakowań będących w obiegu o 20 milionów sztuk. Recykling wewnętrzny umożliwił firmie przetworzenie ponad 50 ton metrycznych baterii. Z odzyskanych surowców wyprodukowano nowe, w pełni sprawne akumulatory. W projekcie dobrowolnie wzięło udział ponad 75% pracowników Grupy Acer na całym świecie.

ENDURO-Urban-T1_TA-2[1].jpg
Earthion – następny krok

Projekt Earthion stał się kolejną okazją do rozszerzenia zakresu podjętych działań. Grupa Acer ma nadzieję zainspirować swoją postawą dostawców i partnerów biznesowych, co może przyczynić się do powstania jednej platformy o szerokim zasięgu działania. Obecnie firma dąży do realizacji jasno określonego celu – przejścia na energię odnawialną i korzystania z materiałów odnawialnych w większym stopniu. Podjęte w tym zakresie działania mają stać się standardem także wśród dostawców i partnerów biznesowych Grupy Acer. Pierwszym owocem tej inicjatywy jest Aspire Vero.

Acer Aspire Vero – laptop stawiający na zrównoważony rozwój

Notebook Aspire Vero to krok w stronę zupełnie nowego sposobu produkcji sprzętu komputerowego. Do produkcji obudowy i klawiatury urządzenia wykorzystano pochodzący z recyklingu plastik PCR. Kolejnym elementem ekologicznej rewolucji jest opakowanie laptopa. Aspire Vero sprzedawany jest w pudełku wyprodukowanym w 80-85% z przetworzonej masy papierowej. Torba na notebooka i arkusz umieszczany pomiędzy klawiaturą, a ekranem powstały w całości z tworzyw pochodzących z recyklingu. Elementy graficzne widoczne na opakowaniu są natomiast drukowane z wykorzystaniem tuszu sojowego.

Nacisk na kwestię zrównoważonego rozwoju widać także w samym projekcie notebooka. Uwagę zwracają charakterystyczne akcenty w kolorze żółtym i wulkanicznym szarym na obudowie, zaś czcionka na klawiszach R oraz E została odwrócona, co stanowi nawiązanie do filozofii „3R” – „reduce, reuse, recycle”, czyli „ogranicz, użyj ponownie, oddaj do recyklingu”. Zasada ta znana jest też w języku polskim jako „3U” – „unikaj kupowania zbędnych rzeczy, użyj ponownie, utylizuj”.

Sama specyfikacja Aspire Vero również jest imponująca. We wnętrzu komputera znajdziemy procesor Intel Core 11. generacji i kartę graficzną Intel Iris Xe. Do dyspozycji mamy ponadto 1 TB pamięci na dysku SSD, kartę sieciową Intel Wi-Fi 6 (Gig+), port USB Type-C, dwa złącza USB 3.2 oraz port HDMI 2.0. Wyświetlacz zaprojektowano z zastosowaniem mechanizmu podnoszonych zawiasów, które delikatnie unoszą całego notebooka w chwili otwarcia pokrywy. Z kolei inteligentny mechanizm redukcji szumu gwarantuje klarowność dźwięku podczas wideokonferencji i połączeń audio.

8470f676cc2fb416b64d0550d6981eb3.jpg
Globalne osiągnięcia Acer

Działania podjęte przez Grupę Acer na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego sprawiły, że firma pojawiła się w globalnych rankingach dotyczących zrównoważonego rozwoju i zdobyła wiele branżowych nagród oraz wyróżnień. W roku 2020 Acer pojawił się w aż trzech indeksach zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) Emerging Markets Index (7 rok z rzędu), MSCI ESG Leaders Indexes (ocena „AA”) i FTSE4Good Emerging Index (5 rok z rzędu). „The Wall Street Journal” zaliczył firmę do jednej ze 100 globalnych marek zarządzanych w najbardziej zrównoważony sposób.

Cena i dostępność

Acer Aspire Vero dostępny będzie w Polsce na przełomie października i listopada. Cena komputera zostanie podana w późniejszym terminie.

Polecane

Zapowiedź siódmego sezonu Black Mirror: Co nas czeka?

Serial "Black Mirror", którego twórcą jest Charlie Brooker, powróci...

Bonus za rejestrację: Czy to rzeczywiście darmowe środki?

Fundamentem branży hazardu przez internet są bonusy i promocje....

TOP 10: te inteligentne gadżety ułatwią Ci życie

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak nowe technologie mogą ułatwić...

Motorola na Black Friday 2023 – smartfony już od 599 zł!

Z okazji tegorocznego Black Friday, Motorola zaskakuje klientów atrakcyjnymi...

Mikołajkowy hit: Multiport LINQ by ELEMENTS dla każdego!

Technologia ułatwia codzienne życie, a uniwersalne gadżety, takie jak...

Specjalna edycja GeForce RTX 4070 iCHILL X3 od INNO3D

Karta graficzna GeForce RTX 4070 w specjalnej edycji iCHILL...

Najnowszy PC Cooler Master już wkrótce w Europie – Poznaj Cooling X

Nowy model PC od znanej firmy Cooler Master, słynącej...

NAVITEL z 3,5 miliona urządzeń na rynku europejskim

NAVITEL EUROPE donosi o imponującym osiągnięciu sprzedaży 3,5 miliona...

Drony zimą. Jak rewolucjonizują monitoring pogody i akcje ratunkowe?

Zmiany klimatyczne i ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz...

Ogromny rabat na słuchawki Jabra Elite 8 Active na Black Friday!

Black Friday i Cyber Monday 2023 to okazja dla...

Navitel M800 Dual – dwie kamery na motocyklu? | Pierwsze wrażenia

Od kilku lat korzystam z wideorejestatorów w swoim samochodzie...

Jak kultura azjatycka wpływa na branżę hazardową?

Azja jest kontynentem, w którym hazard jest niezwykle popularny...

Unikatowy OnePlus Open w wersji Voyager Black na Black Friday

OnePlus z ofertą na Black Friday. Marka wprowadza na...

Działaj zanim będzie za późno! Black Friday w Huawei

Black Friday przynosi szansę na zakup produktów Huawei w...

Hama prezentuje nowe smartwatche serii 8900 z ekranami AMOLED

Hama wprowadza na rynek nową serię smartwatchów 8900 z...

Sahakom Czeka: Odkryj tajemnice pływających wiosek w „Our Life on Water”

Odkryj magiczny świat Sahakom w "Our Life on Water",...

Polecane

Zapowiedź siódmego sezonu Black Mirror: Co nas czeka?

Serial "Black Mirror", którego twórcą jest Charlie Brooker, powróci...

Motorola na Black Friday 2023 – smartfony już od 599 zł!

Z okazji tegorocznego Black Friday, Motorola zaskakuje klientów atrakcyjnymi...

Drony zimą. Jak rewolucjonizują monitoring pogody i akcje ratunkowe?

Zmiany klimatyczne i ekstremalne warunki pogodowe stają się coraz...

Ogromny rabat na słuchawki Jabra Elite 8 Active na Black Friday!

Black Friday i Cyber Monday 2023 to okazja dla...

Navitel M800 Dual – dwie kamery na motocyklu? | Pierwsze wrażenia

Od kilku lat korzystam z wideorejestatorów w swoim samochodzie...

Unikatowy OnePlus Open w wersji Voyager Black na Black Friday

OnePlus z ofertą na Black Friday. Marka wprowadza na...

Działaj zanim będzie za późno! Black Friday w Huawei

Black Friday przynosi szansę na zakup produktów Huawei w...

Hama prezentuje nowe smartwatche serii 8900 z ekranami AMOLED

Hama wprowadza na rynek nową serię smartwatchów 8900 z...

Sahakom Czeka: Odkryj tajemnice pływających wiosek w „Our Life on Water”

Odkryj magiczny świat Sahakom w "Our Life on Water",...

Jak ChatGPT może zmienić oblicze Twojej firmy?

Rozwój sztucznej inteligencji, w tym narzędzi takich jak ChatGPT,...

Jak używać Apple Watch bez telefonu?

Nie musisz mieć przy sobie iPhone'a, by wykorzystać pełnię...

Polska telekomunikacja 5G na progu rewolucji

Nadchodzi era 5G. Pierwsze kroki ku rozwojowi sieci 5G...

Samsung zapowiada składane telefony ze średniej półki cenowej

Samsung planuje wprowadzenie na rynek składanych telefonów średniej klasy...

Ostrożnie z galerią na Androidzie – wirus CherryBios na łowach

Cyberprzestępcy znaleźli nową metodę na wykradanie danych finansowych –...

OnePlus Watch 2: Innowacja czy powtórka z rozrywki? Pierwsze przecieki

Wygląd nowej generacji OnePlus Watch wydaje się wybiegać poza...

Pierwsze przecieki o iPhone SE 4: lżejszy, nowocześniejszy, bliźniak iPhone’a 14?

Nowa generacja iPhone'a SE ma nawiązywać wyglądem do modelu...
0
Would love your thoughts, please comment.x