Huawei prezentuje kolejne nowości: chmura telekomunikacyjna i nowa generacja mikrofal

0
603

Huawei właśnie zaprezentował to, nad czym ostatnio pracował. Jest to chmura telekomunikacyjna oraz nowe rozwiązania dla technologii łączności. Dodatkowo możemy zapoznać się z nową generacją mikrofal. Wszystko po to, aby szybciej wdrożyć 5G.

Huawei prezentuje kolejne nowości

Podczas targów MWC 2023 odbywających się w Barcelonie mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne marek. Huawei zaprezentowało serię nowatorskich rozwiązań One 5G, które mają pomóc w ulepszeniu szybkość oraz jakość komunikacji.

One 5G ma ulepszyć transmisję danych TDD, FDD, oraz łącza wewnątrz budynków. Tu zadziała także technologia IntelligentRAN, która dodatkowo je wzmocni. Dzięki temu operator w przyszłości będzie w stanie zastosować cyfrowe metody zarządzania swoimi usługami. Ma to również zwiększyć szansę na wyższą jakość i automatyzację infrastruktury sieciowej.

Huawei odpowiada również za pierwsze na świecie rozwiązanie Dual-Engine Container, które wykorzystuje wirtualne maszyny oraz kontenery. Dzięki temu możliwe jest utworzenie bazy dla chmury telekomunikacyjnej, która ma wprowadzić poprawki w obrębie wydajności, w ten sposób stając się niezawodną.

Nowa generacja mikrofal MAGICSwave (źródło: Huawei)

Nowa generacja mikrofal

To jednak nie koniec nowości, którymi zaskoczył nas producent. Mieliśmy również okazję zapoznać się z nową generacją mikrofal MAGICSwave. Rozwiązanie będzie wsparciem dla operatorów w procesie tworzenia sieci docelowych. Znalazło się tu szereg topowych technologii takich jak: szerokopasmowy 2T, prawdziwie szerokopasmowy, a także o ultra dalekim zasięgu.

Szerokopasmowe transmisje będą obejmowały pasma 800 MHz, dzięki czemu zapewnią przepustowość 5 Gbit/s w pojedynczej jednostce sprzętowej. Transmisja o bardzo dużym zasięgu będzie miała przepustowość rzędu 25Gbit/s. Przez co zyskamy nawet o 150% wyższy poziom w porównaniu do aktualnego. Ultrawysoka integracja pasma podstawowego to krok w przód dla rozwiązań obejmujących złożoną i zaawansowaną obsługę utrzymania sieci.

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj