Huawei prezentuje kolejne nowości: chmura telekomunikacyjna i nowa generacja mikrofal

Huawei właśnie zaprezentował to, nad czym ostatnio pracował. Jest to chmura telekomunikacyjna oraz nowe rozwiązania dla technologii łączności. Dodatkowo możemy zapoznać się z nową generacją mikrofal. Wszystko po to, aby szybciej wdrożyć 5G.

Huawei prezentuje kolejne nowości

Podczas targów MWC 2023 odbywających się w Barcelonie mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze osiągnięcia technologiczne marek. Huawei zaprezentowało serię nowatorskich rozwiązań One 5G, które mają pomóc w ulepszeniu szybkość oraz jakość komunikacji.

One 5G ma ulepszyć transmisję danych TDD, FDD, oraz łącza wewnątrz budynków. Tu zadziała także technologia IntelligentRAN, która dodatkowo je wzmocni. Dzięki temu operator w przyszłości będzie w stanie zastosować cyfrowe metody zarządzania swoimi usługami. Ma to również zwiększyć szansę na wyższą jakość i automatyzację infrastruktury sieciowej.

Huawei odpowiada również za pierwsze na świecie rozwiązanie Dual-Engine Container, które wykorzystuje wirtualne maszyny oraz kontenery. Dzięki temu możliwe jest utworzenie bazy dla chmury telekomunikacyjnej, która ma wprowadzić poprawki w obrębie wydajności, w ten sposób stając się niezawodną.

Nowa generacja mikrofal MAGICSwave (źródło: Huawei)

Nowa generacja mikrofal

To jednak nie koniec nowości, którymi zaskoczył nas producent. Mieliśmy również okazję zapoznać się z nową generacją mikrofal MAGICSwave. Rozwiązanie będzie wsparciem dla operatorów w procesie tworzenia sieci docelowych. Znalazło się tu szereg topowych technologii takich jak: szerokopasmowy 2T, prawdziwie szerokopasmowy, a także o ultra dalekim zasięgu.

Szerokopasmowe transmisje będą obejmowały pasma 800 MHz, dzięki czemu zapewnią przepustowość 5 Gbit/s w pojedynczej jednostce sprzętowej. Transmisja o bardzo dużym zasięgu będzie miała przepustowość rzędu 25Gbit/s. Przez co zyskamy nawet o 150% wyższy poziom w porównaniu do aktualnego. Ultrawysoka integracja pasma podstawowego to krok w przód dla rozwiązań obejmujących złożoną i zaawansowaną obsługę utrzymania sieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Cooler Master Synk X — innowacyjny fotel oferujący nowy poziom immersji

Cooler Master już kilka miesięcy temu zapowiadał swój niecodzienny...

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...
0
Would love your thoughts, please comment.x