More

  IKEA ma problem z drewnem. To koniec?

  Szwedzki gigant meblowy Ikea boryka się z poważnym problemem w Polsce, który może skutkować przeniesieniem produkcji do innych krajów. Problem dotyczy dostępności drewna posiadającego certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), gwarantującego ekologiczne pochodzenie surowca. Polskie Lasy Państwowe zdecydowały się zrezygnować z tego certyfikatu, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość 16 fabryk Ikea w Polsce, zatrudniających niemal 10 tysięcy pracowników.

  ikea

  Ikea ma problem z drewnem

  Decyzja Lasów Państwowych o rezygnacji z certyfikatu FSC stanowi kluczowy problem dla Ikea. Firma koncentruje swoje wysiłki na dialogu zarówno z FSC, jak i Lasami Państwowymi, aby znaleźć rozwiązanie. Prezes Ikea Industry Polska, Małgorzata Dobies-Turulska, podkreśla, że brak certyfikatu FSC zmniejszy konkurencyjność firmy na polskim rynku, ale jednocześnie firma nie rozważa jeszcze relokacji.

  Przyszłość Ikea w Polsce

  Jeśli odpowiedni surowiec nie będzie dostępny w Polsce, może to znacząco utrudnić działalność Ikei i ostatecznie zmusić firmę do przeniesienia produkcji. Jest to sytuacja, której Ikea chce uniknąć, koncentrując się na szukaniu alternatywnych rozwiązań.

  źródło: Bankier.pl

  Rafał
  Rafał
  Właściciel / Redaktor Naczelny Numag.pl / Pasjonat brytyjskiej muzyki i włoskiej motoryzacji. W wolnych chwilach oddaje się treningom siłowym i jeździe na rowerze. Uwielbia literaturę popularnonaukową i konsolowe gry fabularne.

  Nowe