More

  Intel i9-11900KF przetestowany – jest gorąco

  Na portalu Chipdell ukazał się screen pokazujący „wygrzewanie procesora i9-11900KF w programie AIDA64. Screen pokazuje, że rdzeń rozgrzewa sie do 97C pod 360mm chłodnicą AiO.

  Nie wiadomo jaki to konkretnie model chłodzenia, aczkolwiek autor wspomina, iż jest to jedna z tańszych konstrukcji. Nie znamy również ustawień płyty ani BIOS, który może zawyżać napięcie oraz środowiska, w jakim test się odbywał.

  Mówiąc już o napięciu, program CPU-Z ukazuje 1.401v, co jest wysoką wartością nawet przy podkręcaniu. Tester zapewnia jednak, iż napięcie odczytywane przez HWiNFO wynosi 1.325v – niestety nie udostępnił żadnych zdjęć.

  Jak widzimy powyżej, po ponad 30 minutach testu procesor i9-11900KF osiągnął 97C na rdzeniu, jednocześnie boostując do wartości 4.8GHz. Jest to bardzo dobry wynik jak na ustawienia stockowe. Flagowy przedstawiciel serii Rocket Lake-S był testowany w programie AIDA64 testem FPU, który dość mocno, wręcz nienaturalnie wygrzewa jednostki. Należy pamiętać również o tym, iż najnowsze procesory firmy są wyposażone w instrukcje AVX-512 – te wspomagają obliczenia profesjonalne, jednakowoż wymagają większego poboru energii.

  Premiera najnowszych jednostek Intela spod szyldu Rocket Lake-S jest przewidziana na Marzec.

  Źródło: Chipdell

  Nowe