More

  Internet studencki – do nauki i do zabawy

  Dostęp do sprawnie działającego, szybkiego Internetu, jest kluczowy dla każdego studenta. Nic w tym dziwnego – znacząco ułatwia on codzienną naukę, a po zajęciach zapewnia wiele źródeł rozrywki. Jaki Internet studencki wybrać, aby był szybki, stabilny i korzystny cenowo?

  Internet dla studenta – podstawowe źródło informacji

  Dostęp do Internetu odgrywa w przypadku studentów bardzo ważną rolę. To właśnie on pozwala na pozyskiwanie nowej przydatnej wiedzy – w sieci dostępne są dziesiątki badań naukowych i źródeł cennych informacji, które stanowią idealne uzupełnienie zapisków z zajęć.

  Internet umożliwia również udział w zajęciach online i wygodną, szybką komunikację z wykładowcami czy znajomymi z roku. Jego brak w studenckim mieszkaniu może być uciążliwy – zwłaszcza podczas przygotowań do sesji egzaminacyjnej czy w okresie zaliczeń projektów. Student nie może wówczas ani uczestniczyć w zdalnych wykładach, ani wysłać profesorowi projektu, ani nawet sprawdzić planu zajęć. To dlatego tak ważne jest, aby zadbać o dostęp do sieci oraz jej odpowiednią prędkość.

  Studenci mogą wybierać spośród ofert wielu dostawców Internetu – przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak sprawdzić, które z nich są najbardziej opłacalne. Przykładowo, firma TOYA oferuje młodym klientom trzy różne pakiety Internetu studenckiego – również te z dostępem do telewizji. Szczegóły oferty dostępne są na stronie: https://toya.net.pl/studencki.

  Internet na studiach – nie tylko do nauki

  Internet to bez wątpienia kluczowe źródło wiedzy i szansa na komunikację z uczelnią oraz innymi studentami. Ale czy służy on wyłącznie do pobierania naukowych artykułów i wymiany maili? Zdecydowanie nie. Studentom zależy na szybkim Internecie również dlatego, że zapewnia im on mnóstwo rozrywki po zajęciach.

  Dostęp do platform streamingowych z ulubionymi serialami i filmami, gry online, komunikacja ze znajomymi, nawiązywanie nowych znajomości, utrzymywanie relacji – wszystko to jest możliwe właśnie dzięki sprawnie działającej sieci. Taka rozrywka również ma duże znaczenie – w końcu zrelaksowany student to bardziej wydajny student!

  Oferty Internetu dla studentów

  Wybierając Internet na studia, warto brać pod uwagę nie tylko samą prędkość wysyłania i pobierania danych, ale również:

  • stabilność łącza,
  • technologię;
  • dodatkowe usługi w cenie;
  • długość trwania umowy.

  Dla studentów nie bez znaczenia jest również miesięczna opłata za Internet. Tańsze pakiety w wielu przypadkach wystarczają do nauki i oglądania seriali. Przeglądając oferty polskich dostawców, warto zwrócić uwagę m.in. na Internet studencki TOYA. Firma oferuje trzy pakiety internetowe:

  1. TOYAnet 300 – 300/30 Mb/s z WiFi i TV Start (55,00 zł);
  2. TOYAnet 600 – 600/50 Mb/s z WiFi i TV Start (60,00 zł);
  3. TOYAnet 1000 – 940/60 Mb/s z WiFi i TV Start (75,00 zł).

  Studenci mają do wyboru umowę na 7, 8 lub 9 miesięcy – a ma to szczególne znacznie z uwagi na fakt częstych zjazdów np. w rodzinne strony. Wyjeżdżając z miasta, w którym na co dzień się uczą, nie chcą oni płacić za niewykorzystywany Internet – to dlatego warto stawiać na umowy krótsze niż 10 czy 12 miesięcy. Dodatkowo Internet studencki TOYA obejmuje także dostęp do telewizji  na specjalnych studenckich warunkach. Do wyboru jest pakiet Oszczędny, Wygodny lub Bogaty. W przypadku pierwszego z nich studenci mogą korzystać z 76 kanałów za dodatkową opłatą 23,90 zł, z kolei drugi pakiet zapewnia dostęp do 123 kanałów za 43,90 zł. Wariant Bogaty to aż 177 kanałów za 63,90 zł.

  Warto wiedzieć!

  Do zawarcia umowy na Internet studencki TOYA potrzebna jest wyłącznie legitymacja studencka bądź indeks.

  Wybierając Internet na studia, warto zwracać uwagę na ewentualne promocje oferowane przez dostawców. Często umożliwiają one sporą oszczędność. Firma TOYA daje przykładowo swoim młodym klientom kartę zniżkową na wybrane wydarzenia kulturalne w łódzkim klubie Wytwórnia. W końcu rozrywka offline jest jeszcze lepszym wyborem niż ta w sieci!

  Artykuł sponsorowany

  Nowe