More

    ISS na wyciągnięcie ręki: Nowa aplikacja NASA pozwoli Ci na łatwe śledzenie stacji kosmicznej!

    Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), wykonuje aż 16 okrążeń wokół Ziemi każdego dnia. Jest to zjawisko tak częste, że istnieje spora szansa, że przeleci właśnie nad Twoim domem.

    Pomimo swojej pozycji – 400 kilometrów nad naszymi głowami, ISS jest zaskakująco łatwa do dostrzeżenia, głównie dzięki odbiciom promieni słonecznych od jej paneli słonecznych. Wystarczy wiedzieć, kiedy spojrzeć w górę.

    Odkryj Międzynarodową Stację Kosmiczną z nową aplikacją NASA

    NASA posiada już stronę internetową z pomocą której możesz sprawdzić, kiedy orbitalny posterunek przeleci nad Twoją głową, a nawet możesz otrzymać powiadomienia e-mail po wprowadzeniu swojego adresu. Ale w czwartek, NASA uczyniła ten proces znacznie prostszym dzięki uruchomieniu całkiem nowej aplikacji Spot the Station na iOS i Android.

    Aplikacja oferuje dodatkowe funkcje i informacje, które sprawiają, że doświadczenie z obserwacji stacji jest jeszcze ciekawsze. Na przykład, możesz skonfigurować ją tak, aby otrzymywać powiadomienie podczas jej przelotu, a interfejs rozszerzonej rzeczywistości ułatwia użytkownikom odnalezienie stacji. Można również wykorzystać aplikację do rejestrowania i udostępniania zdjęć stacji.

    Data na górze ekranu aplikacji wskazuje najbliższy czas, kiedy ISS będzie widoczna z Twojej lokalizacji. Wybierz datę, a zostaniesz przeniesiony do strony z Nadchodzącymi Obserwacjami, która wylistuje wszystkie zbliżające się daty i godziny, pokazując kiedy stacja zmierza w Twoją stronę. Większość możliwości obserwacji występuje we wczesnym wieczorem lub rankiem. Jeśli wolałbyś nie otrzymywać powiadomień o wczesnych porach, możesz zablokować je w ustawieniach na stronie Nadchodzące Obserwacje.

    Wracając na główną stronę, zobaczysz trójwymiarową reprezentację Ziemi wskazującą aktualną lokalizację stacji wraz z linią pokazującą, skąd przyszła i dokąd zmierza. 2D mapa poniżej oferuje podobne informacje, ale również pokazuje regiony dnia i nocy.

    Nowe