Jak oglądać Disney+ na telewizorze? Czy aplikacja jest dostępna na każdym urządzeniu?

Do sporej listy serwisów VOD właśnie dołączył nowy — Disney+. Szeroko reklamowana platforma pozwala oglądać filmy i seriale, wystarczy tylko dokonać opłaty subskrypcyjnej. Jak skorzystać z niej na telewizorze i innych urządzeniach?

Disney+ dostępny w Polsce

Disney+ to usługa, na której dostępne mamy materiały filmowe Disney’a, Pixara, National Geographic czy 20th Century Fox. Serwis istnieje od 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii. Teraz przyszedł czas na wprowadzenie go do Polski. Już dziś, czyli 14 czerwca 2022 roku możemy cieszyć się dostępem do niego. Wystarczy się tylko zarejestrować i wykupić subskrypcję miesięczną, bądź zdecydować się na opłatę roczną, która aktualnie w promocji obniża cenę abonamentu o 15%. Na koncie może być zarejestrowanych aż 10 urządzeń, takich jak telewizory, komputery czy smartfony. Oglądanie treści może odbywać się nawet na 4 ekranach jednocześnie.

Jak oglądać Disney+ na telewizorze?

Aplikacja Disney+ dostępna jest na wielu platformach. Znajdziemy go również w sklepach z aplikacjami dla TV. Pobranie i uruchomienie jest niezwykle łatwe i nie powinno sprawiać żadnych problemów użytkownikom.

Telewizory Smart TV Samsung, LG, Panasonic lub Hisense

Aplikacja nowej usługi streamingowej jest dostępna na większości modeli telewizorów Samsung, których data produkcji sięga 2016 roku lub jest późniejsza. Do działania potrzebuje systemu operacyjnego Tizen. Niestety nie ma możliwości korzystania z usługi z poziomu przeglądarki internetowej, o czym wielokrotnie wspomina Disney.

Aplikacja Disney+ może znajdować się już na urządzeniu, lub też pojawić się podczas pobierania jednej z aktualizacji. Jeśli nadal jej nie widzicie, należy z poziomu pilota do sklepu Samsung App Store i zainstalować ją samemu. Teraz wymagane jest tylko zalogowanie się do swojego konta.

Telewizory innych marek mają instalację analogiczną do Samsunga. Disney+ wspiera telewizory LG z 2016 roku lub nowsze z WebOS w wersji co najmniej 3.0. Tu należy mieć zainstalowaną aplikację z LG Content Store.

Telewizory smart Panasonic 4K z 2017 roku lub nowsze także oferują tę możliwość, jednak powinny mieć zainstalowane My Home Screen OS na urządzeniu z kodem produktu zaczynającym się od znaków:

  • EZ lub EX ,
  • FZ lub FX,
  • GZ lub GX,
  • HZ lub HX,
  • JZ lub JX.

Disney+ wspiera także wybrane telewizory Hisense z data produkcji 2017 roku lub późniejszą. Wymagany jest system VIDAA 2.5, 4.0 lub nowszy. Aplikacji należy szukać w VIDAA Home Launcherze.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne

Kompaktowe lampy LED Zhiyun Molus

Chińska marka właśnie wzbogaciła swoją ofertę o kolejną propozycję...

Co wpływa na ceny nieruchomości w Polsce w 2023 roku?

Ceny nieruchomości w Polsce to temat, który od dłuższego...

Obiektywy Irix Cine dostępne z mocowaniem Fujifilm X

Irix do tej pory nie obejmował swoim wsparciem aparaty...

Kursy walut na żywo – jak można śledzić aktualne wahania na giełdzie?

Interesujesz się rynkiem walutowym już od dłuższego czasu? A...

Nowe, bardzo stylowe lampy LED klasy premium od Hobolite

Polski rynek fotograficzny wzbogacił się właśnie o nową markę...

Canon EOS R1 w fazie prac. Co o nim wiemy?

Najnowsze doniesienia potwierdzają prawdziwość plotek na temat dalszego rozwoju...
0
Would love your thoughts, please comment.x