More

    Jak wygląda wymiana szybki w iPhone?

    Wymianę szybki w iPhone możemy wykonać w zasadzie niezależnie od modelu. Dlatego też nieważne czy posiadasz stary smartfon typu iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus (wraz z wersjami oznaczonymi S), czy też w Twoim posiadaniu jest najnowszy model. 

    Wymiana szybki w iPhone

    Jednak jest jeden warunek, aby wymiana szybki była możliwa i musi on zostać spełniony, zanim dojdzie do jakiejkolwiek naprawy. Uszkodzony telefon musi posiadać oryginalny wyświetlacz. Dzieje się tak, gdyż usługa wymiany szybki iPhone w modelach posiadających matryce, która jest zamiennikiem, jest niemożliwa do wykonania.

    Specjalista pracujący w serwisie dokona naprawy zbitej szybki poprzez wymianę wyświetlacza. W trakcie przyjęcia smartfon zostanie dokładnie przeanalizowany i sprawdzony, do jakich uszkodzeń doszło w trakcie awarii, na przykład na skutek upadku.

    Następnie oceniana jest możliwość regeneracji zbitej szybki. I to już właśnie na tym początkowym etapie osoby wykonujące usługę określają, czy wyświetlacz kwalifikuje się do refabrykacji. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój iPhone może zostać naprawiony, przeanalizuj poniższe punkty i odpowiedz na pytania:

    • Czy wyświetlacz LCD Retina jest sprawny, czyli czy matryca wyświetla obraz w całości?
    • Czy warstwa dotykowa działa w pełni?
    • Czy panel, który jest uszkodzony, jest oryginalny?

    Jak wygląda wymiana zbitej szybki w iPhone?

    Proces regeneracji telefonu, który zostaje oddany do naprawy, składa się z kolejnych siedmiu etapów. Na początku specjalista dokonuje do separacji ekranu, czyli jest to nic innego jak oddzielenie zbitej szybki od działającego wyświetlacza. Następnie iPhone poddany zostaje kolejnym czynnościom, które prezentują się następująco:

    1. Pozostałości kleju OCA/LOCA, a także resztki szkła zostają usunięte przy pomocy specjalnego roztworu,
    2. Gilotyna natomiast służy do ściśnięcia polaryzatora znajdującego się na wyświetlaczu, co umożliwi regulację temperatury,
    3. Dokonywane jest czyszczenie wyświetlacza bez warstwy polaryzacyjnej za pomocą rozpuszczalnika,
    4. Następnie specjalista przygotowuje wyświetlacz do laminacji, wykonując czyszczenie alkoholem w komorze bezpyłowej,
    5. W tym etapie dochodzi do pozycjonowania oraz montażu przedniego panelu, czyli naszej szybki,
    6. Na koniec należy połączyć wszystkie warstwy wyświetlacza w autoklawie.

    Nowe