More

  Kalendarze firmowe – kiedy należy rozpocząć ich realizację?

  Kalendarze firmowe stały się świetnym gadżetem końcoworocznym. Dla wielu także są niezastąpionym narzędziem pracy. Są świetną reklamą, działającą 365 dni w roku! Nic więc dziwnego, że wiele firm zamawia je dla swoich pracowników czy klientów. Jednak aby były rozdane w odpowiednim momencie i przydatne, należy odpowiednio wcześnie je zamówić. Jak bardzo wcześnie? A to zależy. Zależy od wielu czynników. Dlatego dzisiaj kilka słów o tym, kiedy należy rozpocząć ich realizację.

  Kalendarze firmowe – na kiedy powinny być gotowe?

  Pewnie nie zaskoczę Cię, pisząc, że to zależy od Ciebie. Zapewne jako manager masz już jakiś plan, kiedy i komu chcesz wręczać kalendarze firmowe. Być może jest końcówka września, ponieważ planujesz rozdać je wszystkim handlowcom. A może to połowa października, ponieważ właśnie wtedy zaczynasz odwiedzać swoich klientów. Możliwe też, że potrzebujesz je na początek grudnia. Właśnie wtedy organizujesz firmowe spotkanie, a kalendarze mają być częścią końcoworocznych prezentów.

  Jak sam widzisz, okazji może być wiele, jak i różnych terminów. Im dłużej będziesz zwlekać ze złożeniem zamówienia, może okazać się, że, tym dłużej będziesz czekać na ich realizację. Od czego zatem zależy czas realizacji kalendarzy?

  Od czego zależy czas realizacji

  Z pewnością czas realizacji jest uzależniony od terminu, w którym złożysz zamówienie. Klienci, którzy przekonali się już na własnej skórze, że nie warto czekać do ostatniej chwili, rozpoczynają rozmowy, jak tylko pojawi się nowa oferta. Końcówka roku jest żniwem dla wszystkich producentów. Wpływa wtedy najwięcej zamówień, ale i czas realizacji znacznie się wydłuża. Dlatego warto złożyć zamówienie już na początku drugiego półrocza.

  Czas realizacji zależy również jakie kalendarze zamawiasz. Każdy rodzaj kalendarzy ma swój indywidualny proces produkcji, a więc i czas realizacji będzie różny. Jeśli zamawiasz kilka rodzajów kalendarzy, powinieneś wziąć pod uwagę, że nie wszystkie kalendarze będą gotowe w tym samym momencie.

  Ważnym elementem, wpływającym na czas realizacji jest indywidualizacja produkcji. Im więcej dodatków personalizujących (zwłaszcza w przypadku terminarzy), tym dłuższy czas realizacji. Czasem nawet zdarza się, że trzeba czekać na zakup półfabrykatów. W produkcji indywidualnej większość elementów kupowana jest na zlecenie klienta.

  Pamiętaj również, że samo złożenie zamówienia nie rozpoczyna produkcji. Trzeba przygotować wizualizację i to dopiero od niej zaczyna liczyć się czas realizacji. Czasem zdarza się również tak, że nie ma jeszcze przygotowanych projektów, na które należy dosłać. Trzeba wprowadzić jeszcze poprawki i uzyskać akceptację zarządu, a to trwa… Tak więc dopóki nie mamy wszystkich składowych, nie jesteśmy w stanie wyznaczyć terminu realizacji.

  Kiedy mogę złożyć zamówienie najwcześniej?

  Praktycznie producenci kalendarzy pracują cały rok i w każdym momencie możesz złożyć zamówienie. Z realizacją natomiast będziesz i tak musiał poczekać, aż zostaną wydrukowane bloki terminarzy. Z perspektywy naszego doświadczenia możemy podpowiedzieć ci, że połowa roku jest idealnym momentem na rozpoczęcie tego tematu. W tym czasie jest już dostępna nowa oferta. Sprawdzisz jakie nowości się pojawią i co warto wziąć pod uwagę. Z pewnością w połowie roku znasz już działania marketingowe do końca roku oraz masz przyznany budżet. Praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozeznać już temat. Na spokojnie i bez chaosu, który towarzyszy końcówce roku.

  Jako producent kalendarzy zdajemy sobie sprawę, że zanim złożysz zamówienie, najpierw musisz zapoznać się z ofertą. Wycenić kilka wariantów i skonsultować to ze swoim działem. To wszystko zajmuje czas i nie zadzieje się w jeden dzień, a nawet tydzień!

  Podsumowanie

  Teraz już wiesz, że realizacja kalendarzy wcale nie jest tak prosta, jak Ci się wydawało. Czas realizacji kalendarzy firmowych zależy od wielu czynników i warto je wziąć pod uwagę. Dzięki wcześniejszemu złożeniu zamówienia, na spokojnie będziesz czekać na ich realizację. Na pewno nie spóźnisz się z ich rozdaniem! Bo przecież nikt nie chce dostać kalendarzy w styczniu…

  Nowe